Patronujemy

Spotkanie organizacyjne Brave Kids - Odważne dzieci ponownie opanują Warszawę!

Fot. F. Basara
Fot. F. Basara
Wstęp wolny: 
tak
Rozpoczęcie: 
2015-03-17
Godzina: 
18:30
Miejsce: 
Centrum Społeczne Paca
Adres: 
ul. Paca 40

Chcesz gościć w swoim domu młodych artystów z różnych kultur i kontynentów, którzy przylecą do Warszawy w ramach projektu Brave Kids? Przyjdź 17 marca na spotkanie informacyjne i dowiedz się więcej!

Mieszkańcy Warszawy będą mogli włączyć się w niesamowity świat odważnych dzieci z całego świata. Jak? Przyjmując Brave Kids do swojego domu i życia na dwa tygodnie. W czasie pobytu w Polsce młodzi mieszkańcy Indii, Nepalu czy Maroka uczestniczą w warsztatach i debatach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, wktórych łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. – Dzieci, które uczestniczą w projekcie Brave Kids, są niezwykle utalentowane, pełne twórczej pasji. Dla rodzin goszczących to czas intensywnych, pozytywnych emocji, a także trochę podróż w świat, którego inaczej nigdy byśmy nie poznali – mówi Aleksandra Ośko, koordynatorka projektu Brave Kids w Warszawie.

Jak zgłosić się do projektu? Należy przyjść 17 marca na spotkanie informacyjne do Centrum Społecznego Paca.


Organizatorzy opowiedzą o Brave Kids i wyjaśnią zasady rekrutacji.

Rodziny, które do tej pory gościły dzieci w ramach projektu, podkreślają, że to niesamowita dawka energii, a także szkoła tolerancji, otwartości i wrażliwości. – To niezapomniana przygoda przede wszystkim dla dzieci, które uczestniczą w prawdziwej lekcji tolerancji w praktyce. Takie doświadczenie otwiera, pokazuje, że świat jest niezwykle różnorodny i wart poznania – mówi Paulina Malinowska–Zielony z Warszawy, która wraz z rodziną gościła w zeszłym roku dwie młode Ugandyjki.

Spotkanie informacyjne będzie połączone z pokazem filmu o projekcie. Gośćmi będą bohaterowie filmu - rodziny, które już przyjmowały odważne dzieci pod swój dach. Opowiedzą o doświadczeniach i o tym, jak zmieniło się ich życie po udziale w tym przedsięwzięciu. Będzie to także doskonała okazja, aby przyłączyć się do projektu w roli wolontariusza.

W 2015 roku Brave Kids w Warszawie potrwa od 17 do 29 czerwca. Projekt odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, Wałbrzychu, Puszczykowie koło Poznania oraz w Przemyślu. Nowością jest spektakl finałowy, który w tym roku po raz pierwszy będzie zorganizowany 12 lipca w Warszawie – na jednej scenie wystąpi ponad 100 dzieci pochodzących m.in. z Afganistanu, Nepalu, Iranu, Brazylii, Grenlandii, Rumunii, Zimbabwe, Rosji, Indii.

Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Warszawy!

Chcesz dołączyć do Brave Kids, a nie możesz przyjść na spotkanie? Skontaktuj się z koordynatorką projektu:
Aleksandra Ośko
osko.aleksandra@gmail.com
(+ 48) 501 318 949

Data publikacji: 10.03.2015