Patronujemy

"EMIL I DETEKTYWI" - KSIĄŻKA OD WYDAWNICTWA JUNG-OFF-SKA

"EMIL I DETEKTYWI" - KSIĄŻKA OD WYDAWNICTWA JUNG-OFF-SKA
"EMIL I DETEKTYWI" - KSIĄŻKA OD WYDAWNICTWA JUNG-OFF-SKA
"EMIL I DETEKTYWI" - KSIĄŻKA OD WYDAWNICTWA JUNG-OFF-SKA
"EMIL I DETEKTYWI" - KSIĄŻKA OD WYDAWNICTWA JUNG-OFF-SKA

Erich Kästner "Emil i detektywi"

Jeśli chcecie wiedzieć co się stało podczas pewnej podróży z Neustadt do Berlina i gdzie się podziały wszystkie pieniądze Emila… Jeśli lubicie historie mrożące krew w żyłach, pościgi, zasadzki i sporą dawkę dobrego humoru... To jest książka dla Was.

Oddajemy w państwa ręce nowe wydanie klasyki literatury dziecięcej, autorstwa jednego z najwybitniejszych autorów książek dla dzieci i młodzieży Ericha Kästnera z przepięknymi ilustracjami Joanny Rusinek.

Emil i detektywi – kryminalna powieść dla najmłodszych – od prawie dziewięćdziesięciu lat niezmiennie bawi i wzrusza kolejne pokolenia czytelników. O jej popularności świadczy nie tylko fakt, że została przetłumaczona na 59 języków, ale także to, że już osiem razy przenoszono ją na ekran. Przygody Emila – dobrodusznego prowincjusza w wielkim mieście, któremu na drodze staje wytrawny złodziej bankowy – okazały się ponadczasowe i aktualne w niemal każdym zakątku świata.

Ale opowieść o przygodach Emila to nie tylko kryminał, to również historia przyjaźni, lojalności i odwagi.

Kästner wprowadził do literatury bohatera, który łączy prawość z zaradnością, świetnie sobie radzi w skomplikowanej siatce berlińskich ulic i choć jest przybyszem z małego miasteczka zdobywa przyjaźń stołecznych łobuziaków. Perypetie Emila kończą się całkowitym zwycięstwem: jego pogoń za mężczyzną w meloniku, który okazuje się poszukiwanym złodziejem, zostaje opisana w gazecie. Emil zdobywa pieniądze – tysiąc marek nagrody – i sławę.

Autor Emila i detektywów – Erich Kästner – był nie tylko pisarzem i poetą, ale też przez pewien czas nauczycielem. Był jednym z tych autorów, którzy poważnie traktowali małego czytelnika. I tak, Dzięki Kästnerowi, dzieci dostały do ręki prawdziwe przygody bohatera, którym mogło być każde z nich.

Książka dostępna również w wersji limitowanej z audiobookiem. Czyta Piotr Fronczewski.

O autorze:
Erich Kästner – niemiecki pisarz, satyryk, poeta, urodzony na przełomie XIX i XX wieku, zajmuje ważne miejsce w światowej literaturze dla dzieci i młodzieży.
Kto z dorosłych czytelników nie zna historii Emila z powieści Emil i detektywi, czy dwóch bliźniaczek Mani i Ani, kto nie pamięta przygód Michałka mieszczącego się w pudełku od zapałek, ilu z nas wzruszało się przy Latającej klasie? Erich Kästner odznaczony Medalem im. Hansa Christiana Andersena, udowodnił, że dobra literatura wygrywa z czasem, a pewne wartości nigdy się nie starzeją. Z życia Ericha Kästnera do jego powieści przedostała się ukochana mama fryzjerka, miłość do makaronu z szynką i zamiłowanie do pisania listów oraz kartek pocztowych.
Przed i podczas II wojny światowej jego twórczość, ze względu na antynazistowskie poglądy autora, była zakazana w Niemczech. Do dziś jego książki zostały przetłumaczone aż na 59 języków. Duża część z nich została sfilmowana, niektóre kilkakrotnie.

O ilustratorce:
Joanna Rusinek – graficzka, ilustratorka książek dla dzieci, autorka ilustracji prasowych, okładek książek i plakatów, współwłaścicielka studia graficznego Kreska i Kropka.
Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie.
Współpracuje z gazetami i czasopismami (m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Tygodnik Powszechny”), projektuje okładki płyt, audiobooków i książek, współuczestniczy w produkcjach filmów animowanych (m.in. serialu dla dzieci p.t. Wierszyki domowe). Przede wszystkim jednak specjalizuje się w ilustrowaniu książek dla dzieci. Ilustrowała także książki swojego brata, Michała Rusinka, m.in. Mały Chopin (publikacja w kilkunastu językach na całym świecie), Zaklęcie na „w”, Wierszyki domowe, Wierszyki rodzinne, Pałac Prezydencki dla dzieci oraz Limeryki i inne wariacje.
Mieszka w Krakowie.

 

Dostępne m.in. w: http://jungoffska.pl/kategoria/emil-i-detektywi

Cena:
32,99
Wiek:
od 7 roku do 12 lat