Patronujemy

Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

ZwalczNudę.pl po raz XIII zaprasza Warszawiaków do wzięcia udziału w Warszawskim Pikniku Rodzinnym – od MIKRO do MAKRO

Obrazek
Fot.

ZwalczNudę.pl po raz XIII zaprasza Warszawiaków do wzięcia udziału w Warszawskim Pikniku Rodzinnym – od MIKRO do MAKRO, organizowanym w tym roku wspólnie z Politechniką Warszawską. Partnerzy wydarzenia przygotowali szereg atrakcji dla rodziców z dziećmi. Piknik odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku na Stadionie Syrenki Politechniki Warszawskiej (ul. Batorego 10a) w godzinach 12-17. Piknik będzie zwieńczeniem Warszawskich Dni Rodzinnych. Wstęp wolny.

Warszawski Piknik Rodzinny to wyjątkowy dzień w roku, podczas którego dziesiątki Partnerów przygotowują masę bezpłatnych atrakcji dla rodzin z dziećmi. W najbliższą niedzielę Stadion Syrenki zmieni się w wielki plac zabaw, nuda nie ma szans!

Współorganizator Pikniku – Politechnika Warszawska – zaprasza do przygotowanej przez studentów Strefy Młodego Inżyniera, na której zaprezentuje się 10 kół naukowych. Badacze-juniorzy będą mieli okazję poznać tajemnice chemii, fizyki, matematyki i innych nauk technicznych. Każdy, kto postanowi zostać Młodym Inżynierem, na własne oczy zobaczy różnorodne doświadczenia naukowe, kolorowe wybuchy w kontrolowanym środowisku, wyścigi robotów i mnóstwo innych pokazów, z kolei starsi koledzy z PW odpowiedzą na

każde nurtujące pytanie. Dla najbardziej wytrwałych, którzy odwiedzą wszystkie stoiska kół naukowych i na specjalnych planszach zbiorą 10 naklejek, czeka upominek i dyplom Młodego Inżynieria.

Na uczestników Pikniku czeka szereg atrakcji. Wszystkich kowbojów i kowbojki zapraszamy do strefy przygotowanej przez Miasteczko Westernowe Wild West City Runowo, aby zaznać atrakcji wprost
z Dzikiego Zachodu. Koniecznie odwiedźcie też namiot Kreatywnych Maluchów – piasek kinetyczny, różne rodzaje klocków oraz ciągnące się slimy – brzmi super, a to nie wszystko!  Warto odwiedzić również strefę przygotowaną przez Legię Warszawa i Fundację Legii, w której będziecie mogli spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych – od piłki nożnej przez koszykówkę aż do badmintona. Po wysiłku koniecznie wypatrujcie Wawel Truck, ciężarówki pełnej słodyczy, gier i interaktywnych zabaw.  ELS_A Angielski dla Dzieci i Młodzieży pomaluje Wam buźki i przeprowadzi zajęcia plastyczne, wszystko to oczywiście w wesołej, anglojęzycznej atmosferze. Edu3DKacja pokaże Wam niesamowite możliwości drukarek 3D – zdobytą wiedzę będziecie mogli wykorzystać w praktyce, najpierw podczas projektowania wybranego przedmiotu, a później podczas jego drukowania
w technologii 3D. Zespół Niewidzialnej Wystawy poprzez ciekawe ćwiczenia sensoryczne i ruchowe oraz za pomocą opaski
i białej laski pokaże Wam jak wygląda świat osób niewidomych i jak w

życzliwy sposób możemy takim osobom pomóc. Później będziecie mogli zakochać się w produktach Good Wood – koniecznie odwiedźcie ich stoisko pełne kreatywnych i oryginalnych produktów dla najmłodszych. Po dniu pełnym wrażeń zajrzyjcie na stoisko Starpharmy, która poczęstuje Was pysznymi, zdrowymi lizakami bez dodatku cukru.

Wszystkie wydarzenia w ramach Warszawskiego Pikniku Rodzinnego – od MIKRO do MAKRO oraz Warszawskich Dni Rodzinnych są bezpłatne.

Partnerem projektu jest m. st. Warszawa.

Więcej informacji oraz zapisy – www.warszawskiednirodzinne.pl