Czy Chopin mógłby komponować na niemym pianinie? Jaki związek mają artyści pochodzący z zimnej i dalekiej Norwegii z najwybitniejszym polskim kompozytorem? Jak skrzypce stały się narodowym instrumentem norweskim? Czy na ekspozycji Muzeum uda nam się wsłuchać w obrazy i odnaleźć w nich tonację, rytm i tempo? Czy dźwięk i melodię można zobaczyć, zaś muzykę namalować?
Na te i inne pytania odpowiemy podczas zajęć Z gestem ludowym, w duchu narodowym. Chopin i Norwegowie oraz „Kto nie tylko uchem chwyta dźwięki…” – jak usłyszeć obraz? w ramach tegorocznej Zimy w mieście. W części warsztatowej oprócz słuchania polskich i norweskich mazurków, dzieci będą mogły ozdobić własny projekt skrzypiec, namalować dzieło muzyczne oraz zagrać plastyczne.
Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie od 20 do 30 stycznia, od wtorku do piątku o godz. 9:30, 10:30, 12 i 13 (o każdej godzinie realizowane będą obydwa tematy).
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat, zarówno grupy zorganizowane, jak i indywidualnych zwiedzających. Liczba osób na jednych zajęciach: 13. Wstęp bezpłatny. Rezerwacje miejsc w kasach Muzeum od 8 stycznia: tel. (22) 44 16 251/252 lub e-mail: bilety.muzeum@nifc.pl