Cotygodniowe zajęcia teatralne w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci 4-5 letnich („Bajki o empatii”) oraz la dzieci 6-8 letnich Zajęcia teatralne „Przygody z Ronją”
TERMIN: wrzesień – grudzień, środy, godzina 16.30-17.30 („Bajki o empatii”) ,17:45 – 18.45 („Przygody z Ronją”),
MIEJSCE: Fundacja Sto Pociech, ul. Freta 20/24a Warszawa
KOSZTY UDZIAŁU: za cykl wrzesień – grudzień (11 spotkań) – 330 zł od dziecka
STRONA WWW: Zajęcia teatralne
Zajęcia teatralne „Przygody z Ronją”
– zajęcia zainspirowane książką Astrid Lindgren „Ronja – córka zbójnika”, skierowane do dzieci, które chcą poznać teatr z perspektywy twórcy, a jednocześnie lubią dyskutować na tematy filozoficzne dotyczące człowieka i jego miejsca w świecie.
Podczas wspólnej pracy poruszymy wiele ważnych zagadnień z zakresu filozofii, psychologii oraz szeroko pojętej ekologii. Najważniejsze jest dla nas stworzenie atmosfery sprzyjającej kreatywnemu działaniu i odkrywaniu w sobie teatru, żywy kontakt prowadzącej z uczestnikami podczas każdego spotkania. Zdajemy sobie jednak sprawę, że zarówno dzieci, jak i rodzice lubią widzieć cel swoich działań, dlatego bardziej namacalnym efektem naszych rozmów oraz związanych z nimi przemyśleń będzie krótki spektakl przygotowany przez uczestników i wystawiony podczas ostatnich zajęć. Bazą tekstową będzie scenariusz napisany na podstawie „Ronji – córki zbójnika”.
W pracy warsztatowej wykorzystamy: pantomimę, teatr ożywionej formy, improwizację oraz teatr dramatyczny.
Zajęcia teatralne „Bajki o empatii”
– zajęcia zainspirowane opowiadaniami NVC „Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła”, skierowane są do dzieci, które lubią teatr i chciałyby pobawić się w odtwarzanie różnych postaci.
Podczas spotkań wspólnie zastanowimy się czym jest empatia, dlaczego emocje są ważne i skąd się biorą potrzeby. Pomocne w zrozumieniu tych niełatwych zagadnień będą postaci z książki Joanny Berendt i Anety Ryfkowskiej – żyrafa Bibi, szakal Zenon, lisek Leoni wiele innych. Wszystko odbywać się będzie w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia dla małych uczestników.
Podczas ostatnich zajęć – jeśli dzieci będą na to gotowe – zorganizujemy krótki pokaz scenek związanych z emocjami i potrzebami.
>Prowadzenie warsztatów:
Kamila Papaj – aktorka dramatyczna i lalkowa, instruktorka teatralna, logopedka.
Informacje organizacyjne:
Zapisy: wypełnij formularz