Po opowieściach o Pippi, dzieciach z Bullerbyn, Karlssonie z Dachu i innych bohaterach do akcji wkraczają Dzieci z ulicy Awanturników!
Poznaj kolejne przygody Lotty z ulicy Awanturników i jej rodzeństwa.
Lotta, Jonas i Mia Maria. Rozbrykane rodzeństwo z ulicy Garncarzy. Nie ma dnia, żeby coś się tu nie przydarzyło. Kiełbasa przyklejona do szyby? Czemu nie! Zabawa w piratów? A i owszem! Łażenie po drzewach? Jak najbardziej! Niespodziewana kąpiel w jeziorze? No ba! Śmiechy, krzyki, bieganina i płacz małej Lotty… Brzmi znajomo? No to już wiesz, dlaczego ulica, na której mieszkają, powinna się nazywać ulicą Awanturników.
Pełna zwrotów akcji oraz ciepła i humoru powieść przygodowa dla dzieci w wieku 3-6 lat. Prawie dwie godziny świetnej zabawy dla całej rodziny. Wciągająca słuchacza interpretacja w wykonaniu Edyty Jungowskiej oraz piękna muzyka duetu Szamburski/Zakrocki nie pozwalają oderwać się od słuchania audiobooka do ostatnich minut.
„Dzieci z ulicy Awanturników”, podobnie jak „Lotta z ulicy Awanturników”, przeznaczone są zdecydowanie dla najmłodszych dzieci, biorąc pod uwagę całą twórczość Astrid Lindgren. Bohaterów powieści otacza życzliwość i akceptacja ze strony zarówno rodziców, jak i dziadków oraz sąsiadów. Tatuś trójki rozbrykanych urwisów często powtarza, że zanim pojawiły się dzieci w ich domu było bardzo spokojnie, ale zaraz dodaje, że gdy wraca z pracy chce słyszeć harmider. Natomiast ciocia Berg, sąsiadka, którą dzieci czasami odwiedzają, przechodząc przez płot, cieszy się, jak mówi Lotta, z ich wizyt za każdym razem dwa razy – najpierw, kiedy przychodzą, a potem – gdy już wychodzą.
Najbardziej wyrazistą postacią z trójki dzieci z ulicy Awanturników jest najmłodsza 4-letnia Lotta. Jest pełna fantazji, nieprzewidywalna, rozbrykana, a przy tym niezwykle uparta. Jeśli stwierdzi, że nie weźmie lekarstwa do ust, to nic i nikt jej do tego nie potrafi nakłonić. Albo, gdy ma „echowy dzień”. Na czym on polega? Aby się o tym dowiedzieć, trzeba posłuchać opowieści o przygodach niezwykłej trójki z ulicy Awanturników…
Spis rozdziałów:
Lotta jest dziecinna.
Bawimy się przez całe dnie.
Lotta jest uparta jak stary kozioł.
Ciocia Berg jest najmilsza na świecie.
Urządzamy wycieczkę.
Jedziemy do dziadków.
Lotta mówi prawie przekleństwa.
Lotta ma echowy dzień.
Lotta jest afrykańskim niewolnikiem.
W czasie świąt Bożego Narodzenia jest nam wesoło.
O autorce:
Astrid Lindgren to najsłynniejsza swedzka pisarka. Jej twórczość zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej. Swoim nowatorskim stylem pisarskim zapoczątkowałą nowy trend w powieściach dla dzieci. Charakteryzował się on odejściem od moralizatorstwa na rzecz poczucia humouru, spojrzeniem na świat dorosłych oczami dziecka oraz trafnymi obserwacjami obyczajowymi. Bohaterami powieści Astrid Lindgren są zawsze dzieci przedstawione i traktowane przez pisarkę w sposób podmiotowy, ze wszystkimi ich zaletami i przywarami. Szwedzka autorka napisała ponad 20 powieści i zbiorów opowiadań, które zostały przetłumaczone na prawie 100 języków i wydane w łącznym nakładzie ponad 150 milionów egzemplarzy. Charakter twórczości Astrid Lindgren najlepiej oddaje wypowiedziane przez nią słynne zdanie: “Dziecko też jest człowiekiem, tylko mniejszego wzrostu”. Zawiera bowiem w sobie typowy dla jej stylu literackiego szacunek dla dzieci, ich pomysłowości i kreatywności oraz marzeń, chęci do zabawy, poczucia humoru i ciekawości świata. Takie podejście do dzieci pozwoliło książkom Astrid Lindgren przekroczyć wszelkie granice – kulturowe, geograficzne, wiekowe i czasowe, gdyż ciągle bawią i wzruszają kolejne pokolenia.
O autorze ilustracji:
Piotr Socha – grafik i ilustrator współpracujący z wieloma pismami (Gazeta Wyborcza, Polityka, Przekrój, Newsweek), wydawnictwami książkowymi oraz Programem I TVP. Autor wielu projektów książek, gier planszowych, audiobooków i logotypów. Laureat licznych polskich i międzynarodowych nagród i wyróżnień. Ilustrowane przez Piotra Sochę książki dla dzieci zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.
O autorach muzyki:
Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki to duet kompozytorów i wykonawców muzyki do filmu, kina, teatru i tańca współczesnego. Specjalizuje się w muzyce ilustracyjnej, prowadząc kreatywne poszukiwania na styku muzyki i obrazu. Obaj artyści stworzyli oprawy muzyczne do wielu filmów kinowych, spektakli teatralnych i przedstawień tanecznych, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Duet odbył trasę po USA, grając muzykę do wczesnych etiud filmowych Romana Polańskiego.
tłumaczenie: Anna Węgleńska
czyta: Edyta Jungowska
reżyseria: Rafał Sabara
muzyka: Szamburski/Zakrocki
ilustracje: Piotr Socha
czas: 1 h 40 min
płyta w formacie MP3
(audiobook dostępny również w formie plików)
Cena sugerowana: 29,99
Wiek 4-6
PREMIERA AUDIOBOOKA: 28 LISTOPADA 2018
Tytuł dostępny również w formie plików MP3 do ściągnięcia ze strony internetowej wydawnictwa.