23 stycznia 2012 roku, tuż po Dniach Babci i Dziadka, wystartowała kampania „Wnuki w sieci”, dotycząca bezpieczeństwa dzieci w Internecie. W kampanii udział wzięli aktorzy Kazimiera Utrata, Jerzy Trela, Stanisław Mikulski, piosenkarz Andrzej Rybiński, a także znany rajdowiec Maciej Wisławski i psycholog dziecięca Dorota Zawadzka.
„Internet to wspaniały wynalazek i nasze wnuki go uwielbiają. Ale czy są w nim bezpieczne? Możemy o to zadbać, nawet jeśli nie znamy się na komputerach. Rozmawiajmy z naszymi wnukami o tym, co robią w sieci, poprośmy, by pokazały nam swój wirtualny świat. Komputer nie gryzie.” – taki tekst pojawia się w filmach reklamowych z udziałem wybitnych gwiazd. Oprócz spotów telewizyjnych Fundacja przygotowała również reklamy radiowe i prasowe, a także stronę www.wnukiwsieci.pl z materiałami edukacyjnymi.
„Kiedy rodzice idą do pracy, to często właśnie babcie i dziadkowie zajmują się dziećmi. Uznaliśmy więc, że warto właśnie im zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa dzieci w Internecie” – mówi Jakub Śpiewak, Prezes Fundacji Kidprotect.pl, organizator kampanii.
„Bezpieczeństwo internautów, a szczególnie najmłodszych Użytkowników sieci, to dla nas priorytet. Staramy się dbać o nie zarówno poprzez rozwijanie naszego portalu (filtr rodzinny, logowanie przez SSL, specjalne przyciski do szybkiego zgłaszania nadużyć), jak i edukowanie dzieci i młodzieży (zakładka bezpieczeństwo – swoiste kompedium wiedzy o zagrożeniach i sposobach ich unikania, profil Sekuriona i Protekty promujący bezpieczne zachowania w sieci). Z fundacją Kidprotect.pl współpracujemy wspólnie prowadząc spotkania „Klikaj z głową” z gimnazjalistami. Bycie partnerem akcji „Wnuki w sieci” to dla nas naturalna konsekwencja tej współpracy.” – mówi Jan Samołyk, specjalista ds. PR NK.
Poza nk.pl, partnerami kampanii są Surfsafe.pl, UPC Polska i MMJ.pl . Patronat honorowy nad kampanią objął Rzecznik Praw Dziecka, a także Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Kampania „Wnuki w sieci” została również wpisana do Rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i zachowaniom aspołecznym „Razem Bezpieczniej”.