Spektakl „2030” w reżyserii Michała Buszewicza powstał w ramach projektu Młody TR, angażującego w proces twórczy młodzież. Jest próbą uchwycenia miasta w procesie zmiany i sportretowania siebie samego i siebie nawzajem wewnątrz miasta. Zobaczenia dla kogo to miasto jest stworzone i ile z niego można wziąć dla siebie. Premiera spektaklu oodbyła się 23 czerwca na scenie TR Warszawa.
W 2030 roku nie będziemy już młodzieżą. Miasto będzie inne. Inne problemy, inne rozwiązania. Inna atmosfera. Jako grupa młodzieży, spotykająca się w TR Warszawa w 2023 roku, chcemy zostawić po sobie wspomnienie naszej opowieści o mieście z tu i teraz. Opowieści jak najbardziej subiektywnej, opartej o nasze potrzeby, wspomnienia i doświadczenia. A może nie cała ta opowieść jest prawdziwa? Może niektóre jej elementy są zmyślone, a niektóre są żartem, fantazją, życzeniowym stwarzaniem rzeczywistości? Może nawet nie chcemy odróżniać, których rzeczy doświadczyliśmy w tym mieście, których na scenie, a których wwyobraźni? Ale wszystkimi chcemy się z wami podzielić, żebyście mogli zabrać je do roku 2030. O ile taki w ogóle będzie.
„2030” powstał w ramach cyklu warsztatów Młody TR. Po sukcesie spektaklu „Autokorekta” w reż. Jakuba Skrzywanka, który powstał jako finał projektu TiSz (Teatr i Szkoła), zespół edukacji TR Warszawa kontynuuje pracę nad projektami teatralnymi, włączającymi młodych ludzi w proces twórczy. Tym razem punktem wyjścia do pracy była strategia Miasta Stołecznego Warszawa, wyznaczająca kierunki w myśleniu o młodych mieszkańcach stolicy i ich roli w rozwoju miasta.
Spektakl dofinansowany przez m.st. Warszawa. Został zrealizowany w oparciu o dokument „Młoda Warszawa. Polityka młodzieżowa m.st. Warszawy”, którego zadaniem jest wypracowanie priorytetów, wartości i zasad wyznaczających kierunek zmian, do których Warszawa dąży w swoich działaniach i relacjach z młodymi mieszkańcami i mieszkankami. Polityka młodzieżowa m.st. Warszawy jest dokumentem programującym rozwój miasta w ramach strategii #Warszawa2030.
scenariusz, dramaturgia i reżyseria: Michał Buszewicz
scenografia, kostiumy i wideo: Michał Dobrucki
muzyka: Aleksandra Gryka
choreografia: Katarzyna Sikora
reżyser światła: Jędrzej Jęcikowski
obsada: Dima Aleksieiev, Tymoteusz Bereza, Maja Dębniak, Maria Godlewska, Ada Grodzka, Malwina Lasowy-Cibor, Antonina Marcyniak, Tetiana Nestroina, Aleksandra Radkowska, Małgorzata Sobieraj, Kacper Zakrzewski, Marek Zieliński
Gramy: 24 października o godz. 19:00
oraz 7 i 8 listopada o godz. 12:00 i 19:00
Bilety dostępne na stronie https://bilety.trwarszawa.pl/
Więcej o spektaklu przeczytać można na stronie: https://trwarszawa.pl/program/2030/
Źródło zdjęć: TR Warszawa, fot. Wojciech Sobolewski