Autor – Maria Wojtyszko
Reżyseria – Jakub Krofta
Scenografia – Matylda Kotlińska
Muzyka – Radek Łukasiewicz
Ruch sceniczny i choreografia – Agnieszka Dmochowska
Reżyseria Światła – Tadeusz Perkowski
„Królewna Logorea i Niedźwiedź” to opowieść, która zabiera nas do świata magii, gdzie nieostrożne używanie czarów niesie ze sobą poważne konsekwencje i nie raz płata figle głównej bohaterce Królewnie Logoreii. A wszystko zaczęło się w pałacu rodzinnym..
Król Honorariusz i Królowa Biżuteria wcale nie lubią być królem i królową. Z nadzieją czekają na pojawienie się następcy tronu, który przejmie ich obowiązki. Ich córeczka, Królewna Logorea, jest bardzo zazdrosna o mającego przyjść na świat chłopca. Z pomocą szemranego cudotwórcy, Bezkantego Dila, rzuca więc na braciszka straszliwą klątwę.
Kiedy Logorea orientuje się jak bardzo skrzywdziła brata, postanawia wyruszyć w podróż, żeby odnaleźć cudotwórcę i odczarować chłopca. Podczas swojej wędrówki spotyka wielu przyjaciół, którzy podobnie jak ona próbują naprawić swoje błędy.
Spektakl w zabawny sposób mówi o poważnych sprawach. Współczesny język sztuki, napisanej przez Marię Wojtyszko, opowiada historię o ludziach, którzy uczą się przeżywać nieprzyjemne emocje, takie jak zazdrość, smutek, czy lęk. Ale też o tym, jak być dzielnym i wytrwałym, i jak szczerze mówić o swoich uczuciach.
„Królewna Logorea i Niedźwiedź” jest przedstawieniem z happy –endem , w którym barwne kostiumy Matyldy Kotlińskiej wprowadzają na scenę bajkową aurę, a subtelna i rokowa muzyka skomponowana przez Radka Łukasiewicza dopełnia całe widowisko.
Obsada:
Królewna Logorea – Elżbieta Pejko
Król Honorariusz / Szlagiery Stromby / Ertefał Agiede– Georgi Angiełow
Królowa Biżuteria / Markiza Niecnota van Fatal – Izabella Kurażyńska
Bezkanty Dil – Krzysztof Prygiel
Służąca Geriatria / Gwiżdżący Szczur– Damian Kamiński
Niedźwiedź – Maciej Owczarzak
Brawurian von Puś – Adam Wnuczko
Kwestionary von Puś – Tomasz Kowol
Hrabina Melancholia DeFicyt – Katarzyna Brzozowska
Relaksy Vital – Paweł Jaroszewicz
Inspicjent – Krystyna Bogacka
Przedstawienie dla dzieci od lat 6.
PREMIERA: 10.10. 2015, g. 17:30