Patronujemy

Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Sobotnie zajęcia sensoplastyczne na Warszawskich Bielanach – już 11 maja!

Obrazek
Fot.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe sensoryczne zajęcia MiniCiuchci, podczas których będziemy poznawać świat za pomocą zmysłów.

Na zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od roku do 4 lat, z mamą lub tatą.

Zabawy sensoryczne dają dzieciom nie tylko ogrom radości i wolności ale także zapewniają właściwy rozwój intelektualny, ruchowy, emocjonalno – społeczny, stymulują percepcję wzorkową i słuchową, rozwijają umiejętności motoryczne, wspomagają rozwój mowy i aktywizują komunikację dziecka.

Zajęcia odbędą się w sobotę, 11 maja w godz. 11:00-12:00, w Przedszkolu Ciuchcia Puch Puch Bielany przy ul. Klaudyny 28a.

Już wkrótce spotkamy się zajęciach sensoplastycznych® prowadzonych przez panie Aleksandrę Białobrzeską i Monikę Borowik, trenerki 1 stopnia edukacji sensoryczno-plastycznej. Będziemy sypać, mieszać, lać, lepić, malować, zgniatać, smakować, wąchać, poznamy też niezwykłe właściwości cieczy nienewtonowskiej, która zmienia się pod wpływem nacisku.

Gwarantujemy fantastyczną zabawę! 

Uprzejmie prosimy o przygotowanie sobie strojów, w których zarówno mali, jak i duzi uczestnicy warsztatów będą czuć się swobodnie i które bez żalu będą mogli wybrudzić podczas kreatywnych zabaw z użyciem różnokolorowych farb i mas.

MiniCiuchcia to:

 

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa. Liczba miejsc ograniczona.

Koszt zajęć 25 zł

Zapraszamy również na kolejne zajęcia MiniCiuchci (18 maja), podczas których obejrzymy teatrzyk pt. „Motylek”, ilustrujący przemianę niepozornej gąsienicy w pięknego motyla, a następnie przy dźwiękach „Wiosny” Antonia Vivaldiego zatańczymy taniec motyli. W ramach zajęć sensorycznych poznamy rodzinę kolorowych gąsienic i razem z nimi poćwiczymy paluszki. Wykorzystując chustę Klanzy i różnobarwne piórka, przywołamy wesołą tęczę, a w zabawie „Słoneczko i chmurka” posłużymy się kolorowymi obręczami. Następnie ułożymy historyjkę obrazkową pt. „Wesoła gąsienica” i spróbujemy wspólnie ją opowiedzieć. W ramach pracy plastycznej każde dziecko stworzy niepowtarzalnego motylka, wyklejając go z kawałków różnych tkanin.

Zapisy:

Przedszkole i Żłobek Ciuchcia Puch Puch Bielany

Ul. Klaudyny 28a

Tel.: 660-718-942

E-mail: bielany@puchpuch.pl   

Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu „Uśmiech na brudnej buzi – czyli zabawy sensoryczne dla dzieci” (http://puchpuch.pl/usmiech-brudnej-buzi-czyli-zabawy-sensoryczne-dla-dzieci/).

Bieżące informacje z życia przedszkola znajdą Państwo na poniższych stronach:

www.puchpuch.pl

www.puchpuch.pl/sobotnie-zajecia-dla-dzieci/mini-ciuchcia/

https://www.facebook.com/ciuchciapuchpuch/