Przez okres wakacji od 20 czerwca do 6 września można wziąć udział we wspaniałej, międzymuzealnej grze. Jak co roku gra polega na rozwiązywaniu zagadek i szukaniu odpowiedzi – słowem zamienicie się w detektywów-odkrywców warszawskich skarbów.
Która ze słynnych Polek wybrała się ze swoim mężem w podróż poślubną na rowerach? Co to jest cembrowina? Jakie dwa miejsca łączył tajny tunel w Warce i Czersku? Odpowiadając na te i inne pytania, poznacie różne ciekawostki związane z miejscami, przedmiotami, innowacjami i znanymi postaciami stolicy.
Wystarczy wejść na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl, odwiedzić przynajmniej 8 placówek biorących udział w grze, rozwiązać zadania umieszczone na Kartach Pracy i… odebrać wspaniale nagrody. Wakacje w Warszawie nie muszą być smutne, mamy na to fantastyczny sposób, zapraszamy!
A oto instrukcja krok po kroku:
1. Wejdź na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl i znajdź zakładkę „rejestracja”. Po kliknięciu zarejestruj graczy (jedno zgłoszenie od jednej rodziny) i poczekaj na potwierdzenie rejestracji. Kliknij w link i po chwili na podany przez Ciebie mail, przyjdzie informacja zwrotna z Tajnym Numerem Agenta. Numer ten posłuży potem do prawidłowej identyfikacji uczestników gry.
2. Otwórz zakładkę POBIERZ I BAW SIĘ. Wydrukuj KARTY ZADAŃ. Przy każdej instytucji znajdziesz dwie karty – w wersji podstawowej (dla młodszych) i zaawansowanej (dla starszych). Wystarczy pobrać i wydrukować jedną z nich. Jeśli chcesz, to każdy członek rodziny może mieć swoją. Jeśli nawet każdy członek rodziny zarejestruje się osobno, to i tak rodzina otrzyma jeden numer.
UWAGA! Wszystkie 31 placówek współtworzących grę zostało podzielonych na grupy oznakowane kolorami: niebieskim, zielonym, czerwonym i pomarańczowym. Z każdej grupy wybierz po dwie placówki, w sumie osiem.
Placówki „czerwone” to: ZOO w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowe w Warszawie, Kordegarda Galeria Sztuki Narodowego Centrum Kultury, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Zamek Królewski w Warszawie, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Placówki „niebieskie”: Dom Spotkań z Historią, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Marii Curie-Skłodowskiej.
Placówki zielone: Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Dom Kultury Dorożkarnia, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Państwowy Instytut Geologiczny, Stacja Muzeum.
Placówki „pomarańczowe”: Towarzystwo Ubezpieczeniowe Prudential Polska, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, „Przystanek Historia” Centrum Edukacyjne IPN, Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Warszawy, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.
Więcej na stronie https://razdwatrzywarszawiak.pl/