Nawet w ciepłe, letnie dni może nas dopaść przeziębienie. Zachorowaniom sprzyja między innymi klimatyzacja, kąpiele w zimnej wodzie, spożywanie dużej ilości lodów czy napojów chłodzących. Nie pomaga również zmienna, kapryśna pogoda.
Gdy nie możesz się na niczym skupić, a twoje główne zajęcia to kichanie i wycieranie nosa – musisz o siebie zadbać! Jeśli objawy są łagodne, warto spróbować naturalnych, sprawdzonych sposobów zwalczania przeziębienia:
1. Czosnek
Czosnek, to najskuteczniejszy wróg przeziębienia, działa bakteriobójczo, uważany jest za naturalny antybiotyk, a jego właściwości lecznicze potwierdzone są badaniami na całym świecie. Zawiera wiele witamin, soli mineralnych i mikroelementów, zapobiega chorobom wirusowym, grzybiczym i bakteryjnym. Dlatego warto korzystać z jego dobrodziejstwa lecząc przeziębienie. Sposobem na nieprzyjemny oddech może być jedzenie natki pietruszki, rzeżuchy, jabłka lub cytryny. Najlepiej spożywać czosnek surowy, poddany obróbce cieplnej traci swoje właściwości. Warto też sporządzić słynny syrop: mleko (lub sok z cytryny) z miodem i czosnkiem.
2. Imbir
Rozgrzewa i działa przeciwzapalnie. Należy zakupić świeży imbir i ucierać do wody, herbaty, dań. Można do napoju dodać też miód, cytrynę, goździki, cynamon. Taki napój odkaża wtedy również gardło, rozgrzewa, pobudza krążenie i udrażnia drogi oddechowe.
3. Rosół
Jeden z najdawniejszych sposobów na szybkie pozbycie się przeziębienia. Polecany jest również kobietom w połogu. Zupa pomaga nam się nawadniać, rozgrzewa, ma działanie przeciwzapalne.
4. Herbata domowej roboty z sokiem z malin
Sok z malin ma właściwości, takie jak czosnek. Można do takiej herbaty dodać też miód. Należy tylko pamiętać, że herbata nie może być gorąca, tylko lekko ciepła, bo zarówno miód, jak i syrop stracą swoje właściwości lecznicze.
5. Leki homeopatyczne
Jeżeli zależy nam na szybszych efektach, a nie chcemy faszerować organizmu chemią, tylko raczej wspomagać jego naturalną walkę z infekcją, warto sięgnąć po leki naturalne. Na rynku znajduje się wiele produktów zwalczających objawy przeziębienia: katar (np. Coryzalia), kaszel suchy (np. syrop Drosetux), objawy przeziębienia i grypy (np. Oscillococcinum). Ważne jest, że leki homeopatyczne nie wchodzą w interakcje z innymi lekami oraz nie mają skutków ubocznych.
Gdy przeziębienie dalej się rozwija i nie ma żadnej poprawy lub objawy są niepokojące należy udać się do lekarza.
biuroprasowe.netpr.pl