Patronujemy

Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

ODWAŻNE DZIECI POWNOWNIE ZAMIESZKAJĄ W WARSZAWIE

Obrazek
Fot.

Chcesz gościć młodych przedstawicieli różnych kultur i narodowości, którzy przylecą do Warszawy w ramach Brave Kids? Przyjdź 25 marca na spotkanie informacyjne i dowiedz się więcej! Właśnie startuje rekrutacja rodzin do projektu. Mieszkańcy Warszawy będą mogli włączyć się w niesamowity świat odważnych dzieci z całego świata. Jak? Przyjmując Brave Kids do swojego domu i życia na dwa tygodnie.


- To doświadczenie niezwykłe. Goszcząc w swoich domach dzieci z Armenii, Gruzji, Burundi czy Indii poznajemy ich kulturę, poszerzamy swoje horyzonty i wspólnie tworzymy lepszy, radośniejszy świat - mówi Justyna Warecka, koordynator Brave Kids w Warszawie. Jest to program edukacyjny, który pokazuje siłę odważnych dzieci z całego świata. Intensywne artystyczne warsztaty, widowiskowe spektakle, debaty i spotkania dla dzieci. Aby dowiedzieć się, jak zgłosić się do projektu i ugościć u siebie dzieci, należy przyjść 25 marca na spotkanie informacyjne do Centrum Społecznego Paca.

- Po zakończeniu pierwszej warszawskiej edycji Brave Kids wiedzieliśmy, że za rok znów powtórzymy tę wspaniałą inicjatywę. Brave Kids

oddaje głos niezwykłym dzieciom. Pełnym energii i twórczej pasji. Często pochodzącymi z krajów dotkniętych poważnymi problemami. To możliwość spotkania grup artystycznych z różnych części świata, ale również doskonała okazja dla naszych dzieci, by poznać i zrozumieć odmienność - mówi Justyna Warecka.

Spotkanie informacyjne będzie połączone z pokazem filmu o projekcie. Gośćmi będą bohaterowie filmu - rodziny, które już przyjmowały odważne dzieci. Opowiedzą o swoich doświadczeniach i o tym, jak zmieniło się ich życie po udziale w programie. Będzie to także doskonała okazja, aby jako wolontariusz, przyłączyć się do projektu.

W 2014 roku Brave Kids w Warszawie potrwa od 20 czerwca do 4 lipca 2014 r. Projekt odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, Wałbrzychu oraz Puszczykowie koło Poznania. W tym roku odważnych rodzin poszukuje 120 dzieci pochodzących m.in. Afganistanu, Nepalu, Iranu, Brazylii, Grenlandii, Rumunii, Zimbabwe, Rosji, Indii.

Spotkanie organizacyjne - Brave Kids w Warszawie
25 marca 2014 r., godz. 18:30
Centrum Społeczne Paca, ul. Paca 40, Warszawa
Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Warszawy!


Koordynator projektu w Warszawie:
Justyna Warecka
justyna@bravefestival.pl
(+ 48) 606 605 665