Wydawnictwo Jung-off-ska przedstawia 17. audiobook z bestsellerowej serii Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren.
Po opowieściach o Pippi, dzieciach z Bullerbyn, Karlssonie z Dachu i innych bohaterach zapraszamy na II część przygód Emila.
Część II przygód Emila
Posłuchajcie o nowych psotach Emila. O tym, jak zakłada pułapkę na myszy, w którą wpada… zupełnie ktoś inny, jak dzięki swojemu sprytowi zdobywa na jarmarku własnego konia, nie mając grosza przy duszy i jak udaje musi się schwytać groźnego wilkołaka, który okazuje się… No właśnie kim? Sami się przekonajcie! Szybko! Bo na dodatek leci wielka kometa, która zamierza zmieść z powierzchni ziemi całą Smalandię.
Cicha i spokojna oraz nieco nudna mała wioska o nazwie Lӧnneberga położona w malowniczej szwedzkiej Smalandii co jakiś czas wstrząsana jest psotami, których sprawca jest zawsze ten sam – kilkuletni urwis o imieniu Emil mieszkający z rodzicami i młodszą siostrą Idą w zagrodzie Katthult. Generalnie Emil jest grzecznym, dobrodusznym i miłym chłopcem, o czym zawsze zaświadcza jego mama, ale co jakiś czas (czasami kilka razy dziennie), szczególnie gdy się nudzi, przychodzą mu do głowy pomysły, z powodu których wpada w kłopoty, a mieszkańcom Lӧnnebergi na samo ich wspomnienie cierpnie skóra. Pewnego dnia tak im dopiekły wybryki Emila, że zebrali do woreczka trochę pieniędzy i zanieśli je jego mamie, pytając, czy może by to wystarczyłoby, aby wysłać chłopca do Ameryki. Mama stwierdziła, jak zawsze, że Emil jest bardzo miłym i grzecznym chłopcem, a następnie cisnęła woreczkiem z pieniędzmi tak mocno, że zbierano je potem po całej wiosce.
Psoty nie uchodzą jednak nigdy chłopcu bezkarnie. Jego tata – Anton Svensson, wymyślił specjalną karę. Za każdy wybryk Emil musi siedzieć samotnie w stolarni, aby przemyśleć swoje postępowanie. Nudząc się w czterech ścianach, Emil uprzyjemnia sobie czas, rzeźbiąc kozikiem ludziki z drewna, które potem ustawia w szeregu na półce. W „Nowych psotach Emila ze Smalandii” chłopiec wyrzeźbił setnego ludzika… Za każdym wyrzeźbionym ludzikiem kryje się jakaś niesamowita historia lub zdarzenie. Chcesz je przeżyć raz jeszcze razem z Emilem, jego rodziną i przyjaciółmi oraz mieszkańcami Lӧnnebergi? Nic prostszego. Wystarczyć posłuchać audiobooka „Nowe psoty Emila ze Smalandii”.
Kolejna seria przygód Emila ze Smalandii to prawie 3 godziny wspaniałej zabawy dla całej rodziny. Wciągająca słuchacza interpretacja w wykonaniu Edyty Jungowskiej, znakomite interpretacje Piotra Sochy oraz piękna muzyka Salvadora z dali powodują, że nie można oderwać się od słuchania do ostatnich minut audiobooka.
Spis rozdziałów:
- Emil z Lönnebergi…
- Sobota 28 lipca,
kiedy to Emil zrzucił na swego tatę miskę ciasta na czarne kluski i wystrugał setnego ludzika z drewna
- Środa 31 października,
kiedy to Emil zdobył konia i śmiertelnie wystraszył panią Petrell i całe Vimmerby
9-13. Poniedziałek 26 grudnia,
kiedy to Emil urządził „wielkie czyszczenie w Katthult” i uwięził Komandorę w wilczym dole
O autorce:
Astrid Lindgren to najsłynniejsza szwedzka pisarka. Jej twórczość zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej. Swoim oryginalnym stylem pisarskim zapoczątkowała nowy trend w powieściach dla dzieci. Charakteryzował się on odejściem od moralizatorstwa na rzecz poczucia humoru, spojrzeniem na świat dorosłych oczami dziecka oraz trafnymi obserwacjami obyczajowymi. Bohaterami powieści i opowiadań Astrid Lindgren są zawsze dzieci przedstawione i traktowane przez pisarkę w sposób podmiotowy, ze wszystkimi ich zaletami i przywarami. Szwedzka autorka napisała ponad 20 powieści i , które zostały przetłumaczone na prawie 100 języków i wydane w łącznym nakładzie ponad 150 milionów egzemplarzy. Charakter twórczości Astrid Lindgren najlepiej oddaje wypowiedziane przez nią słynne zdanie: „Dziecko też jest człowiekiem, tylko mniejszego wzrostu”. Zawiera bowiem typowy dla jej stylu literackiego szacunek dla dzieci, ich pomysłowości i kreatywności oraz marzeń, chęci do zabawy, poczucia humoru i ciekawości świata. Takie podejście do dzieci pozwoliło książkom Astrid Lindgren przekroczyć wszelkie granice – kulturowe, geograficzne wiekowe i czasowe, gdyż ciągle bawią i wzruszają kolejne pokolenia dzieci.
O autorze ilustracji:
Piotr Socha – grafik i ilustrator współpracujący z wieloma pismami (Gazeta Wyborcza, Polityka, Przekrój, Newsweek), wydawnictwami książkowymi oraz Programem I TVP. Autor wielu projektów książek, gier planszowych, audiobooków i logotypów. Laureat licznych polskich i międzynarodowych nagród i wyróżnień. Ilustrowane przez Piotra Sochę książki dla dzieci zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.
O lektorce:
Edyta Jungowska – popularna aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Zajmuje się od lat twórczością dla dzieci, użyczając głosu wielu postaciom animowanym oraz nagrywając wiele piosenek i bajek. Jej brawurowe interpretacje powieści Astrid Lindgren, wydane przez nią w formie audiobooków, podbiły szybko serca wielu dzieci oraz ich rodziców.