Jak wszyscy wiemy, pingwiny to gatunek ptaków – nielotów, które kojarzone są głównie z tego, że zamieszkują regiony położone w okolicach zimnych mórz półkuli południowej, ale także wyspy i wybrzeża położone w Ameryce Południowej oraz regiony Nowej Zelandii. Pingwiny są często również bohaterami filmów dla dzieci, kreskówek oraz gier komputerowych adresowych właśnie do tej grupy odbiorców. Jedną z takich gier jest przeznaczona na przeglądarki internetowe oraz rozmaite urządzenia mobilne Learn to Fly 3, w którym grupa pingwinów postanowiła rozpocząć własny program kosmiczny i pokonać naturalne ograniczenia przy pomocy różnorakich technologii i maszyn; jeśli chcemy pomóc tym zawziętym zwierzętom możemy zrobić to już teraz, zagraj pod tym linkiem lub innym serwisie z grami online.
Historia przedstawiona w grze prezentuje się następująco: jeden z pingwinów, który w internetowej encyklopedii przeczytał, że – zgodnie z prawdą – ptaki te są niezdolne do lotu, postanowił przekonać cały świat o tym, jak bardzo ten ostatni się myli i wraz ze swoimi sympatycznymi przyjaciółmi rozpoczął wytężoną pracę nie tylko nad samym lotem, ale nad lotem w przestrzeń kosmiczną. Oczywiście, będziemy musieli pomóc głównemu bohaterowi prowadząc badania, konstruując rozmaity sprzęt oraz wreszcie kierować pingwinem podczas lotu, aby uniknąć przeszkód w postaci latawców i papierowych samolotów.
Do dyspozycji gracza zostało oddanych kilkanaście różnych wyrzutni, dzięki, którym możemy w ogóle „wystartować” w przestworza; wehikułów, zapewniających nam możliwość osiągania większej prędkości, a co za tym idzie wysokości; a także szeroki wachlarz urządzeń, które możemy zamontować, aby poprawić swoje osiągi, jak na przykład fajerwerki, rakiety czy nawet silniki odrzutowe. Montując jednak wszelkiego rodzaju usprawnienia, zmieniając urządzenie, które posłuży naszemu pingwiniemu bohaterowi w podróży czy wybierając wyrzutnię musimy odpowiednio wyważyć wagę, moc i wziąć pod uwagę inne właściwości mające wpływ na zachowanie się w powietrzu: nawet jeśli będziemy wyposażeni w prom kosmiczny, ale za wyrzutnię będziemy wykorzystywać sprężynę, a w ramach przyspieszenia przymocujemy do niego fajerwerki, nie polecimy zbyt wysoko, a co za tym idzie nie otrzymamy pieniędzy służących do zakupu wymienionych przedmiotów.
Pieniądze zarabiamy z każdym lotem, a ich ilość, którą otrzymamy obliczana jest w zależności od wysokości na jaką się wzniesiemy, szybkości z jaką to zrobimy i kilku innych. Początkowo nasz zarobek jest dosyć nikły, więc i sprzęt, który kupujmy nie jest zbyt zaawansowany: będzie musiała nam wystarczyć cyrkowa armata, fotel i niezbyt wydajne przyspieszenie wykonane z fajerwerków czy małych rakiet, nim uda nam się uzbierać na coś wystarczająco zaawansowanego, aby poprawić osiągi. Ponadto, za różne szczególne osiągnięcia otrzymujemy także punkty bonusowe, za które możemy, między innymi, zmniejszyć zużycie paliwa czy zwiększyć środki, które otrzymujemy w ramach nagrody za lot.