Skąd wiem, że postępuję sprawiedliwie?
Właściwie, żółwiu, to czy ty jesteś pewien, że jesteś żółwiem? – zapytał świerszcz żółwia pewnego ranka.
Fragment opowiadania „Nie każdy umiał się przewrócić” Toona Tellegena zainspiruje uczestników do podjęcia dyskusji o postępowaniu sprawiedliwym i skąd ta wiedza się bierze. Wyjaśnimy jak rozumiemy postępowanie, sprawiedliwość i postępowanie sprawiedliwe, a także słowo: wiem.
Kto postępuje sprawiedliwie, skąd bierze się ta wiedza. Dlaczego ludzie postępują sprawiedliwie lub nie. Jakie są skutki naszych działań? Czy istnieje jedna definicja postępowania sprawiedliwego, i dlaczego? Skąd w nas wiedza o sprawiedliwości? Jak czujemy się, gdy jesteśmy traktowani niesprawiedliwie?
W wesołej atmosferze sprzyjającej wyrażaniu własnych myśli i sądów, uczestnicy postarają się odpowiedzieć na nurtujące ich pytania związane z tematem spotkania. Być może pojawią się myśli związane ze społeczeństwem, państwem, osobistym rozwojem, cywilizacją,dobrem materialnym.
Dla rodziców: Będziemy dyskutować wokół arystotelesowego rozumienia sprawiedliwości jako gwarancji właściwego postępowania wobec siebie i innych, ta najważniejsza z cnót nierozerwalnie związana jest ze szczęściem. Wiedza w rozumieniu klasycznym jako zbiór prawd o otaczającym nas świecie, teoretyczna (wiem, jak się pisze) i praktyczna (umiem pisać).
www.teatrpolski.waw.pl
autor zdjęć: Fot. materiały prasowe
adres: ul. Karasia 2
miejsce: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, wejście służbowe
miejscowść: Warszawa
dzielnica: Śródmieście
wstęp wolny: nie
bilet: 12 zł/osoba zł
data od: 2016-03-19
godziny od: 10:00, 11:00 i 12:00 zł