Instalacja dla najmłodszych (0,5-2 lata). To sensualna przestrzeń wyreżyserowana przez Izabelę Chlewińską, tancerkę i pedagożkę.
Instalacja działa na wszystkie zmysły dziecka. Wykorzystuje naturalną potrzebę zabawy i ciekawość dzieci. Poprzez ruch, obserwację, elementy wizualne i dźwięk wpływa na rozwój zdolności społecznych, poznawczych i percepcyjnych. Dziecko może aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu lub tylko je obserwować.
Wiszące kule, latające ryby, sensoryczne rękawy i zgniecione planety będzie można przesuwać, ściągać na ziemię, podrzucać i bawić się nimi, aby stawały się tym, czym chcemy. Dźwięk w przestrzeni – kompozycja Halszki Sokołowskiej w częstotliwości 432 Hz – będzie spójny z dźwiękiem kosmosu. Przewodnikiem po tym fantastycznym świecie będzie wyobraźnia i głos, który mówi kilkoma językami. Podczas spektakli dwie performerki (Iza Chlewińska i Katarzyna Sitarz) zbadają przestrzeń i wzajemne relacje za pomocą ruchu i choreografii. Ich zabawa z ciałem, jego ciężarem, długością i szerokością to początek wspólnego działania z dziećmi i ich opiekunami. Światło, subtelne wizualizacje i zapach wprowadzą was w stan relaksu ciała i umysłu.
MaMoMi to przestrzeń, w której można odpocząć, umocnić kontakt z dzieckiem, spędzić z nim dobry czas, a później przenieść to doświadczenie do domu.
Jak to działa?
Przyjdź minimum 15 minut przed rozpoczęciem, zdejmij płaszcz i buty przed wejściem.
Czas trwania to 30 minut, odliczany od wejścia ostatniego widza.
Wewnątrz instalacji swobodnie zmieniaj miejsca pobytu i sposoby uczestnictwa. Możesz siedzieć, leżeć, dołączyć do działania, bawić się, dotykać, obserwować, spać, płakać, głośno wykrzykiwać, cieszyć się, śpiewać…
Po 30 minutach performerzy wychodzą z przestrzeni, a widzowie decydują o wyjściu, bądź pozostaniu w środku (maks. 15 minut).
IZABELA CHLEWIŃSKA – tancerka, choreografka, artystka niezależna. Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewicz w Łodzi. Autorka spektakli "YOU HAVE YOUR VOICE", "Tralfamadoria", "Ophelia is not dead", "DP1 (Dehumanized Project Nr 1)" prezentowanych m.in w Niemczech, Meksyku, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Od roku 2008 współpracuje z teatrami (Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Teatr Studio w Warszawie, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr im. K. Norwida w Jeleniej Górze i wiele innych). Występowała wspólnie z Teatrem Dada von Bzdülöw m.in. w Pekinie (spektakl “Le Sacre”), a także Ramoną Nagabczyńską, prezentując “New(Dis)Order” podczas Fringe Festival w Edynburgu. Jest członkinią i współzałożycielką Centrum w Ruchu – kolektywu niezależnych choreografów eksperymentalnych.
Daty i godziny:
26-27 września 10:00, 11:30, 13:00
28 września 10:00, 11:30
autor zdjęć: Fot. materiały prasowe
adres: ul. Madalińskiego 10/16
miejsce: Świetlica Nowego Teatru
miejscowść: Warszawa
dzielnica: Mokotów
wstęp wolny: nie
data od: 2018-09-26
data do: 2018-09-28