6 sierpnia Opowieści griota – bajki afrykańskie
prowadzenie: Mamadou Diouf
Bajki są ważnym elementem afrykańskiej literatury ustnej. Służą do przekazywania wartości danej grupy społecznej lub etnicznej. Nikt nie zna pochodzenie bajek afrykańskich, które są na ogół odbiciem społeczeństwa i nie mają autora. Należą one do społeczeństwa, z którego pochodzą. Bohater bajek afrykańskich to ludzie, zwierzęta, elementy przyrody, Mamiwata – pół człowiek pół ryba a także duchy i bogowie. Podczas warsztatów dzieci będą mogły stworzyć swoje własne bajki inspirowane afrykańskimi.
wstęp wolny, obowiązują zapisy:
info@csw.art.pl
lub telefonicznie: 628 12 71, wew. 135 (wtorek–niedziela, 12.00–19.00)
Czy w Afryce zabawki można kupić w sklepie? Co to są obiektofony? Jakie tajemnice kryją się w głębinach? Co to jest piękno? Po co są grotołazi? Kto to jest Mamiwata? Z czego składa się świat? Czy baobab potrafi słyszeć? Na te i inne pytania, postawione przez małe i duże dzieci, odpowiada sztuka współczesna podczas letniego cyklu Lato na Jazdowie.
Wiek 5-10 lat to w rozwoju człowieka czas otwartych uszu, otwartych oczu” i „otwartej głowy. Dzieci chłoną wiedzę, są ciekawe wszystkiego, zasypują nas seriami pytań i zaskakują głębokimi, ważnymi stwierdzeniami. Naukowcy potwierdzili, że właśnie w tym wieku najintensywniej rozwija się słuch dzieci i ich postrzeganie. Są świetnymi obserwatorami i słuchaczami. To mali odkrywcy, naukowcy, artyści i filozofowie. Są ruchliwe, chłonne, kontaktowe, niezwykle aktywne i fizycznie, i umysłowo. To po prostu OdJazdowe Dzieciaki. Co zrobić, by rozwijać te cechy i umiejętności?
www.csw.art.pl
autor zdjęć: Fot. materiały prasowe
adres: ul. Jazdów 2
miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
miejscowść: Warszawa
dzielnica: Śródmieście
wstęp wolny: tak
data od: 2016-08-06
godziny od: 12:00 zł