W najbliższy piątek zapraszamy na muzyczną opowieść dla dzieci i dorosłych. Została stworzona w oparciu o wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz fascynację instrumentami etnicznymi, a także pasję muzyczną. W czasie audycji przedstawiane są instrumenty, wykonane z tego, co w prosty sposób oferuje ludziom przyroda, czyli z: owoców, patyków, skóry, pszczelego wosku, orzechów, bambusa itp.
Instrumenty powstałe setki, a nawet tysiące lat temu i przetrwały do dziś w niezmienionej formie, będąc jednocześnie przodkami instrumentów używanych obecnie w muzyce rozrywkowej czy też klasycznej.
Należą do nich:
Instrumenty perkusyjne: bęben szczelinowy – krin, bęben djembe, bęben dundun, bęben z tykwy – gita, różnego rodzaju grzechotki z tykwy.
Instrumenty strunowe: ngoni, birimbao, bambusowa cytra.
Instrumenty dęte: didgeridoo, ney, fola flet.
Idiofony: drumla, balafon.
Inne, np. czuringa.
MUZYCY:
Gwidon Cybulski
Muzyk multi-instrumentalista, wokalista, autor piosenek, pedagog. Jest założycielem i liderem zespołu Gadająca Tykwa, wykonującego muzykę autorską, inspirowaną etniczną muzyką kultur świata.
Jest również członkiem i założycielem zespołów: afro bluesowego Wielbłądy a także Radio Samsara oraz Mipasi. Współpracuje ze stowarzyszeniem opowiadaczy „Studnia O” tworząc muzyczną oprawę do opowieści i spektakli narracyjno-muzycznych a także z „Teatrem Remus” i stowarzyszeniem „Nasz Teatr”oraz z teatrem „Trupa Czango.”
Zajmuje się działalnością muzyczno – edukacyjną, prowadząc warsztaty dla dzieci i dorosłych a także audycje muzyczne oraz zajęcia z muzykoterapii z osobami niepełnosprawnymi.
Kuba Pogorzelski
Muzyk perkusjonalista, socjolog, nauczyciel, organizator. Jego największą pasją jest muzyka Zachodniej Afryki (Mali, Gwinea, Senegal, Burkina Faso). Wykształcenie muzyczne zdobywał pod okiem afrykańskich mistrzów w Mali, Gwinei i Senegalu. Założyciel i lider zespołów wykonujących tradycyjną muzykę czarnej Afryki: Pagota, Djembe Jet i Heban. Specjalizuje się w grze na bębnach djembe i dundun, gra także na innych instrumentach perkusyjnych: latynoamerykańskich (conga, bongosy, bata), brazylijskich (chocalio, reco reco), afrykańskich (kirin, gita, karignan, kese kese). Jest założycielem szkoły muzycznej „ Strefa Rytmu”, gdzie naucza tradycyjnej afrykańskiej gry na bębnach.
Sebastian Wielądek
Muzyk multi-instrumentalista, grający na instrumentach etnicznych: lira korbowa, ney, duduk, kora, kaval i inne.
Zafascynowany światem instrumentów akustycznych. Na stałe lub współpracuje z wieloma projektami, m. in.: Gadająca Tykwa, Mosaic, Maria Pomianowska & Przyjaciele, Anna Jagielska, Maćko Korba oraz z warszawskimi teatrami (Roma, Ateneum). Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności. Współpracuje z lutnikiem Andrzejem Królem, tworząc futurystyczne liry korbowe.
Rezerwacja na www.teatrwarsawy.pl bądź w kasie biletowej: bilety@teatrwarsawy.pl, 22-468 00 99.
autor zdjęć: Fot.
adres: Rynek Nowego Miasta 5/7
miejsce: TEATR WARSawy
miejscowść: Warszawa
dzielnica: Śródmieście
wstęp wolny: tak
bilet: wstęp wolny zł
data od: 2014-06-27
godziny od: start 15:00 zł