„Jagiellada” to nowy cykliczny program teatralny Muzeum Historii Polski odwołujący się do historii rodu Jagiellonów. Skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, które przekonają się, jak interesująca może być historia. W trakcie weekendowych spotkań teatralnych, dzieci (i rodzice) dowiedzą się wielu ciekawostek z życia władców z dynastii Jagiellonów.
Każde spotkanie będzie się składać z dwóch części: przedstawienia oraz warsztatów plastycznych. Bohaterowie przedstawień: Władysław Jagiełło, Władysław Warneńczyk, Kazimierz Jagiellończyk, Jan Olbracht, Aleksander Jagiellończyk, Zygmunt I Stary, Zygmunt August.
Głównym celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania historią u dzieci, które jeszcze nie uczą się jej w szkole. Scenariusze, pisane specjalnie z myślą o najmłodszych, w przystępny sposób opowiadają dzieje rodu Jagiellonów.
„Jagiellada” jest kontynuacją nagrodzonego „Złotym Słonecznikiem 2015” cyklu „Piastodzieje”, który również będzie realizowany w tym roku.
Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu w siedzibie Muzeum Historii Polski w Warszawie (ul. Mokotowska 33/35). Godziny: 10.00 i 12.30. Czas trwania przedstawienia i warsztatów: ok. 1 h
HARMONOGRAM SPOTKAŃ:
21 maja – Kazimierz Jagiellończyk
18 czerwca – Kazimierz Jagiellończyk
17 września – Jan Olbracht
22 października – Aleksander Jagiellończyk
19 listopada – Zygmunt I Stary
17 grudnia – Zygmunt August
21 stycznia – Zygmunt August – zakończenie projektu „Jagiellada”.
Zapisy: od 7 marca 2016 r. pod adresem: oferta.edu@muzhp.pl Ilość miejsc ograniczona.
W zgłoszeniu prosimy podać: nazwę cyklu („Jagiellada”), liczbę i wiek dzieci, imię i nazwisko rodzica, adres mailowy opiekuna. Prosimy o nierejestrowanie dzieci młodszych i starszych niż podany przedział wiekowy.
Termin: weekendy w okresie marzec 2016 – styczeń 2017 r. (soboty – Jagiellada, niedziele – Piastodzieje)
www.muzhp.pl
autor zdjęć: Fot. materiały prasowe
adres: ul. Mokotowska 33/35, Warszawa (przyst. pl. Konstytucji)
miejsce: Muzeum Historii Polski
miejscowść: Warszawa
dzielnica: Śródmieście
wstęp wolny: nie
bilet: 10 zł – bilet rodzinny za jedno spotkanie zł
data od: 2016-05-21
godziny od: 10:00 i 12:30 zł