AfryKamera to nie tylko filmy i wydarzenia dla widzów dorosłych, ale też dla nieco młodszej publiczności. 22 kwietnia zapraszamy całe rodziny do afrykańskiej restauracji Afrykasy, ul. Postępu 5 na Dzień Afrykański. Na wszystkie wydarzenia jest WSTĘP WOLNY.
DZIEŃ AFRYKAŃSKI towarzyszy 13. edycji AfryKamery i jest wynikiem współpracy firm oraz organizacji afrykańskich działających w Warszawie.
Program:
Godz. 12.00 POZNAJ AFRYKĘ – pokaz multimedialny dla dzieci
POZNAJ AFRYKĘ – pokaz i zajęcia przygotowane z myślę o najmłodszych uczestnikach. Agnieszka Lewandowska współwłaścicielka i przewodniczka wycieczek w biurze podróży Africa line opowie o zwierzętach, krajobrazach i ludziach Czarnego Lądu. Podczas zajęć będzie okazja rozpoznać ślady oraz dźwięki zwierząt. Dowiecie się też jak objawia się inteligencja słoni, dlaczego Masajowie tak wysoko skaczą i czemu hipopotamy to najgroźniejsze zwierzęta w Afryce. Będą liczne quizy i nagrody niespodzianki. Zapraszamy dzieci na afrykańskie opowieści
Godz. 13.00 ERYTREJSKI PLAC ZABAW – spotkanie dla dzieci
Fundacja Adulis zapraszają na warsztat edukacyjny dla dzieci. Podczas spotkania powędrujemy myślami po wschodnim wybrzeżu Afryki aż do Erytrei. Będziemy grać na bębnach, dowiemy się, jak bawią się dzieci ,w czym się bawią i skąd mają zabawki w Erytrei. Uczestnicy spotkania posłuchają też tradycyjnych afrykańskich baśni.
Godz. 14:00 Somalijskie tradycje weselne/ Fundacja dla Somalii
Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w kulturze Somalii. Oznacza ono nie tylko połączenie zakochanych, ale też rodzin i klanów. Wesele poprzedza szereg wyjątkowych ceremonii. Po ślubie przez kilka kolejnych dni odbywają się tańce i poczęstunek.
Somalijskie tradycje weselne przybliży Elmi Abdi z Fundacji dla Somalii.
15:30 Spotkanie przy marokańskiej herbacie/ Jasmin- Stowarzyszenie Przyjaciół na Rzecz Współpracy Międzykulturowej
Jeśli chcecie poczuć Maroko, nie ruszając się z Warszawy, zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu przy marokańskiej herbacie.
Będzie to wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się:
– skąd w Maroku wzięła się herbata,
– jaki ma smak i aromat,
– jak się ją przygotowuje,
– skąd bierze się na niej biała pianka i co ma wspólnego z prochem strzelniczym.
19:00 Wieczór sudański / Fundacja Harambi
Zapraszamy na pokaz mody i tradycyjnych strojów sudańskich powiązany z tradycyjnymi tańcami w wykonaniu studentów sudańskich oraz na recital poezji Nagmeldina Karamalla w języku arabskim wraz z tłumaczeniem na język polski. Poczęstujemy Was prawdziwą kawą z wyżyn Abisynii podaną wedle tradycji etiopskiej.
20:00 Pokaz Plenerowy- „Pociąg soli i cukru“.
Mozambik, końcówka lat 80., czas krwawej wojny domowej. Bohaterami są mieszkańcy wiosek, którzy podrużują pociągiem do oddalonego o 700 kilometrów Malawi, gdzie wymieniają lokalne dobra- sól i cukier- na środki potrzebne do życia. Pociąg, w którym omawiane są aktualne wydarzenia i problemy, staje się pretekstem do przedstawienia przekroju uciemiężonego społeczeństwa. Każdy podróżny reprezentuje inne ambicje, nadzieje, lęki, ale wszystkich łączy jedno – silna chęć przetrwania.
Film szturmem zdobył festiwale. Raz określany był mianem „afrykańskie love story“, innym razem „pierwszym afrykańskim westernem“. Niezależnie od gatunkowej klasyfikacji, imponuje skrupulatność, z jaką reżyser oddał ówczesną rzeczywistość, przesiąkniętą wszechobecnym konfliktem.
Natomiast 28 kwietnia o godz. 20:00 zapraszamy wszystkich Warszawiaków do Pawilonu 512 nowej przestrzeni otwartej przez Centrum Nauki Kopernik, tuż przy bulwarze, na plenerowy pokaz filmu “ Pół roku z bosymi babciami”. WSTĘP WOLNY.
Opis filmu:
Wzruszająca opowieść o samowystarczalności, szczerej chęci do nauki, odkrywaniu świata oraz dialogu międzynarodowym. Film pokazuje sześć miesięcy z życia kobiet z Tanzanii, Południowego Sudanu, Malawi oraz Liberii, które przyjechały do indyjskiej wioski Tilonia, by nauczyć się budowy i instalacji paneli słonecznych. Na pół roku kobiety te staną się studentkami Barefoot Collage- uczelni, która w swe progi przyjmuje ubogie, często niepiśmienne kobiety, by dać im kwalifikacje w zawodach inżenieryjnych.
Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny na stronie: http://afrykamera.pl/warszawa-kwiecien-13-21.html
BILETY:
Bilet normalny: 18 zł
Bilet w przedsprzedaży: 15 zł
Bilety dla grup (szkoły) 15zł
Karnet 5 tytułów: 79zł
Karnet 10 tytułów: 149zł
Bilet dla seniorów 12zł (wybrane seanse oznaczone w programie)
Bilet dla posiadaczy kart Kinoteki: 15zł
autor zdjęć: Fot.
adres: ul. Postępu 5
miejsce: Restauracja Afrykasy
miejscowść: Warszawa
dzielnica: Mokotów
wstęp wolny: tak
data od: 2018-04-22
data do: 2018-04-22
dodatkowe info: http://afrykamera.pl/warszawa-kwiecien-13-21.html zł