Patronujemy

Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Boskie Targi Bożonarodzeniowe odbędą się 9 grudnia w PME w Warszawie

Obrazek
Fot.
123 twórców z Polski, Ukrainy i Białorusi zaprezentuje swoje tradycyjne wyroby, rękodzieło i designerskie przedmioty inspirowane folklorem i naturą. W tym roku pojawią się także wydawnictwa związane z muzyką tradycyjną. Zaprezentują zarówno książki, jak i płyty z twórczością muzykantów i ich kontynuatorów.

 

 

Nie zabraknie regionalnych świątecznych przysmaków, zdobionych pierników i miodów oraz pięknych dekoracji z różnych regionów, przygotowywanych jak dawniej - ze słomy, papieru, gliny i nici. Nowością będzie stanowisko ukraińską ceramikę huculską, pisanki przyjęte u naszych sąsiadów jako dekoracje na choinkę oraz misterne plecionki ze słomy, które zaprezentuje pani Anna Deynega z Ukrainy.

 

Targi Bożonarodzeniowe organizowane są w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie od ponad dwudziestu lat, dzięki czemu w warszawskich (i nie tylko!) domach pojawiają się tradycyjne dekoracje i zabawki ludowe. Od trzech lat prezentujemy także design inspirowany folklorem, tradycyjnymi technikami twórczymi, naturalnymi materiałami i obrzędowością.

 

Bilety: 10 zł (dorośli) / 6 zł (emeryci, studenci, dzieci powyżej 7. roku życia) / bezpłatnie (dzieci poniżej 7. roku życia). Bilety do kupienia w

przedsprzedaży od 1 grudnia w kasie, w godzinach otwarcia Muzeum.