W sobotę 3 września 2016 roku, podczas rodzinnych targów KidZone „Warszawa wraca do szkoły”, organizowanych w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie eksperci z najnowocześniejszej kliniki okulistycznej w Polsce – Instytutu Oka sprawdzą wzrok wszystkich chętnych uczestników imprezy i przeprowadzą kompleksowe diagnostyczne badania okulistyczne o wartości nawet kilkuset złotych. Dodatkowo każde przebadane dziecko otrzyma specjalny kupon rabatowy na kompleksowe, rodzinne badanie optometryczne w Instytucie Oka w Warszawie dla siebie, rodzeństwa i opiekunów. Tej okazji nie można przegapić!
Całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, przez co zupełnie bezstresowe dla najmłodszych badania, prowadzone będą w specjalnie wydzielonej strefie Instytutu Oka zlokalizowanej w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki, w trybie ciągłym od godziny 10:00 do godziny 18:00. Każde dziecko i dorosły oprócz badania otrzyma pełną kompleksową poradę specjalistyczną wraz z ewentualnymi dalszymi wskazaniami konsultacyjnymi oraz wskazówkami jak należy dbać o wzrok.
W ramach wydarzenia prowadzone będą następujące badania:
• badanie w lampie szczelinowej przedniego i tylnego odcinka oka. Lampa będzie wyposażona w tzw. tor wizyjny, dzięki czemu na ekranie komputera będzie można śledzić badanie z wnętrza oka;
• badanie na autorefraktokeratometrze z pachymetrią: pomiar refrakcji, krzywizny, rogówki , ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz grubości rogówki;
• badanie dna oka skanerem konfokalnym – pełne obrazowanie siatkówki oka;
• badanie optometryczne wzroku w foropterze, badanie widzenia stereoskopowego, widzenia barw itp.
Szczegóły na temat wydarzenia na stronie: www.warszawawracadoszkoły.pl
Pracownia okulistyki pediatrycznej Instytutu Oka w Warszawie to obecnie jedna z najnowocześniejszych placówek okulistycznych w Polsce. Oferuje kompleksowe badania okulistyczne oraz nowoczesne metody terapii dzieci w każdym wieku, w tym noworodków i niemowląt.
– W naszym ośrodku zajmujemy się pełną diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej, w tym stanów zapalnych, alergicznych, infekcji, jaskry, zaćmy, chorób siatkówki i nerwu wzrokowego. – podkreśla dr n. med. Anna Maria Ambroziak, Dyrektor do Spraw Badań i Rozwoju Instytutu Oka w Warszawie, Kierownik Pracowni Okulistyki Pediatrycznej Instytutu Oka. – Wykonujemy specjalistyczne badanie w kierunku choroby zezowej obejmujące pełne badanie ostrości wzroku i wad refrakcji, diagnostykę i leczenie przedniego i tylnego odcinka oka wraz z oceną: widzenia obuocznego (badanie konwergencji, fiksacji, widzenia stereoskopowego, korespondencji siatkówek za pomocą synoptoforu), ruchów gałek ocznych, akomodacji, kąta zeza oraz należnymi badaniami kontrolnymi. – dodaje dr n. med. Ambroziak
Instytut Oka wyposażony jest w najnowocześniejszą światową aparaturę diagnostyczną, która umożliwia wykrycie najwcześniejszych zmian chorobowych w oku.
– Posiadając najnowocześniejszy specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i terapii chorób oczu, oferujemy naszym małym pacjentom możliwość leczenia schorzeń na najwyższym światowym poziomie. Sprzęt, którym dysponujemy w Instytucie Oka to obecnie najnowocześniejsze na świecie linie do specjalistycznej diagnostyki, obrazowania oka i chorób siatkówki i jaskry – dodaje prof. zw. dr hab. med. Krystyna Czechowicz- Janicka, Założycielka i Dyrektor Medyczna Instytutu Oka w Warszawie. – W połączeniu z doświadczeniem i wiedzą najwybitniejszych polskich okulistów dziecięcych możemy nie tylko szybko diagnozować, ale i skutecznie leczyć również najmłodszych. – dodaje prof. Czechowicz-Janicka.
O Instytucie Oka
Założony przez prof. dr hab. n. med. Krystynę Czechowicz-Janicką Instytut Oka łączy ekspercką wiedzę z najnowszymi, światowymi technologiami w diagnostyce i terapii chorób oczu. Ośrodek specjalizuje się szczególnie w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki (AMD, retinopatia cukrzycowa) oraz jaskry. Choroby te uznane zostały przez WHO za choroby cywilizacyjne XXI wieku, dotyczą setek tysięcy Polaków, a nieleczone – lub których leczenie rozpoczyna się zbyt późno – prowadzą do nieuniknionej ślepoty.
Do współpracy z Instytutem Oka w Warszawie prof. dr hab. n. med. Krystyna Czechowicz-Janicka zaprosiła znakomite, uznane w międzynarodowym środowisku naukowym autorytety medyczne m.in.: prof. dr hab. n. med. Janusza Czajkowskiego oraz prof. dr hab. n. med. Andrzeja Stankiewicza – Prezesa Stowarzyszenia Chorych na AMD, a także wielu innych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem klinicznym.
www.instytutoka.pl