Co warto wiedzieć, żeby dobrze przygotować się do tegorocznej edycji?
1. Festiwal będzie trwał od 1. do 12. czerwca, czyli prawie przez dwa tygodnie. Z pewnością w tym czasie uda się Wam nas odwiedzić.
2. Wszystkie nasze kina festiwalowe są położone bardzo dogodnie, wzdłuż pierwszej linii metra:
Multikino Ursynów (stacja Imielin), Kino Luna (stacja Politechnika), Kino Wisła (stacja Plac Wilsona).
3. Dla naszych Widzów przygotowaliśmy 8 sekcji filmowych, w tym 4 konkursowe.
4. Pokazom filmowym będą towarzyszyć różne wydarzenia. Między innymi pokaz specjalny: premiera kinowa dokumentu „To ja, Malala” o Malali Yousafzai, nastoletniej laureatce Pokojowej Nagrody Nobla. Po seansie zapraszamy młodzież do dyskusji, którą poprowadzi dziennikarka radiowa, Beata Jewiarz, a jej gościem będzie Dominika Sokołowska, edukatorka Amnesty International oraz gość specjalny z Malala Foundation (połączenie Skype). Wstęp na pokaz i dyskusję jest bezpłatny.
5. Zapraszamy również na warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty rodzinne. Dla filmowców i studentów kierunków filmowych przygotowaliśmy cykl warsztatów Dzieci i film. Niemiecka perspektywa. Na wszystkie obowiązują zapisy, udział w większości z nich jest bezpłatny.
6. W trakcie Festiwalu przyjadą do nas goście. Otwarcie Festiwalu, 1 czerwca, uświetni obecność reżysera „Łapy” – Roberta-Adriana Pejo, natomiast w trakcie otwarcia Młodzieżowej Sekcji Kina w Trampkach, 3 czerwca, będziemy gościć reżysera filmu „Chyba śnisz” Petra Oukropeca.
Już 10 czerwca okazja do rozmowy z Eliną Vaską, młodą, bardzo utalentowaną łotewską aktorką, która zaprezentuje polskiej publiczności swój filmowy debiut „Marzenia” (nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem podczas Berlinale).
7. Warto również wiedzieć, że na wszystkie seanse dla dzieci, młodzieży i dorosłych obowiązuje ta sama cena za bilet, czyli 12 zł.
Więcej informacji: www.kinowtrampkach.pl