Konfliktów w bliskich związkach nie sposób uniknąć, można jednak świadomie wybrać sposób przechodzenia przez nie i ich rozwiązywania. Odpowiednie nastawienie wobec trudnej sytuacji jest pierwszym krokiem do konstruktywnego radzenia sobie z nią.
Na warsztatach zrobimy ten pierwszy krok. Zastanowimy się nad tym co robić, aby konflikt w relacji miał szansę więcej wnieść niż zburzyć. Z bezpiecznej odległości przyjrzymy się tej potencjalnie groźnej bestii. Spróbujemy odczarować negatywne myślenie o konflikcie, odkryć jego mniej oczywiste oblicze. Wszystko po to, aby poczuć siłę i możliwość wyboru w sytuacji kryzysu w relacji.
Czym jest, czym może być konflikt?
Czy można i czy warto go unikać?
Czy zawsze oznacza walkę na śmierć i życie?
Czy jedynym sposobem przygotowania się do niego jest zbrojenie?
Co zrobić, aby konflikt „był po naszej stronie”?
To pierwszy z serii trzech wieczornych warsztatów o konfliktach w związkach. Każdy z nich podejmuje temat konfliktu z innej perspektywy, można więc uczestniczyć we wszystkich lub w pojedynczych spotkaniach (25.05, 1.06, 7.06).
Kiedy: 25 maja, środa, w godzinach od 17:30 do 19:45
Gdzie: w Wolskim Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
Dla kogo: rodzice/opiekunowie/ osoby stojące na progu rodzicielstwa (w pierwszej kolejności z dzielnicy Wola)
Na te warsztaty zapraszamy bez dzieci.
Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego pod informacją o wydarzeniu (zakładka „Aktualności” na stronie Fundacji RoRo: www.fundacjaroro.org).
Warsztaty poprowadzi Iwona Osik – od 6 lat prowadzi mediacje rodzinne i okołorozwodowe. Najczęściej wspiera pary w rozmowach o kwestiach ważnych i trudnych w sytuacji rozstania lub poważnego kryzysu związku. Towarzyszy w wypracowywaniu rozwiązań najkorzystniejszych dla wszystkich zaangażowanych stron: małżonków, rodziców i – przede wszystkim – dzieci.
ZAPRASZAMY!
Zajęcia są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola