Fundacja RoRo zaprasza na warsztaty podnoszące kompetencje wychowawcze.
Podczas zajęć:
– poznacie metody radzenia sobie ze specyficznymi trudnościami mogącymi pojawić się gdy dziecko zaczyna uczęszczać do szkoły (organizacja dnia dziecka, sposoby spędzania czasu wolnego, zajęcia dodatkowe, motywowanie do nauki, pomoc w odrabianiu prac domowych, relacje ze szkołą).
– podniesiecie swoje kompetencje w zakresie komunikacji z dzieckiem (aktywne słuchanie, poszukiwanie rozwiązań, dochodzenie do kompromisów) oraz umiejętności wychowawczych (zachęcanie dziecka do współpracy, budowanie porozumienia).
– podniesiecie swoje kompetencje w zakresie radzenia sobie z własnymi emocjami pojawiającymi się w trudnych sytuacjach wychowawczych.
Spotkanie poprowadzi Beata Chrzanowska-Pietraszuk – psycholog, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny. Od 16 lat pracuje jako psycholog w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców” oraz jako pedagog i terapeuta w placówkach edukacyjnych (przedszkola, szkoła podstawowa). Od wielu lat prowadzi rubrykę poradnikową w miesięczniku „Mamo to ja”. Jest autorką poradników dla rodziców i nauczycieli. Prowadzi indywidualne i grupowe zajęcia terapeutyczne dla dzieci, konsultacje indywidualne i rodzinne. Szkoli rodziców, wychowawców i nauczycieli. Prywatnie jest mamą dwóch dorosłych synów, lubi góry i długie wycieczki.
Warsztaty składają się z dwóch spotkań, stanowiących całość. Prosimy o zapisy wyłącznie osoby, które mogą wziąć udział w obu spotkaniach. Warsztaty są bezpłatne. Zapraszamy bez dzieci.
Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego pod informacją o wydarzeniu (zakładka „Aktualności” na stronie Fundacji RoRo: www.fundacjaroro.org).
Czas: Sobota, 24.09 i 1.10, godzina: 9:00-15:00.
Miejsce: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44A (żółty, parterowy budynek w drugim rzędzie zabudowań).
UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych i/lub wizerunku. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.
Jeśli podoba Ci się to co robimy, to po spotkaniu będziesz mogła/ mógł przekazać darowiznę, która wesprze realizację projektów Fundacji RoRo. Wśród naszych darczyńców raz na kwartał losujemy drobne nagrody. Dzięki Waszym wpłatom możemy robić to, co robimy.
Warsztaty są częścią projektu „Stawiam na rozwój, edycja IV”. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy.