Edukacja zdalna dotyczy nie tylko nauczycieli i uczniów, lecz także rodziców, którzy poza organizacją własnej pracy i wykonaniem obowiązków związanych z prowadzeniem domu i posiadaniem rodziny, muszą zorganizować też naukę swoich dzieci. Odgrywają oni bardzo istotną rolę w procesie kształcenia, zwłaszcza teraz, kiedy nauczanie w domu zaskoczyło nas wszystkich.
Podczas spotkania wymienimy się doświadczeniem związanym
z edukacją zdalną, spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na nurtujące nas pytania. Jak wygląda organizacja pracy i nauki w domu? Jak zmienił się rytm dnia i godziny funkcjonowania? Jak pogodzić różne obowiązki i interesy pod jednym dachem? Jak radzić sobie z niedostatkiem sprzętu, materiałów szkolnych lub słabym łączem internetowym? Skorzystamy z doświadczenia innych, żeby lepiej odnaleźć się w tej nowej szkolnej rzeczywistości, która zostanie z nami zapewne jeszcze jakiś czas. Spotkanie poprowadzi Beata Brzózka, edukatorka Centralnego Domu Technologii.
13 maja 2020 (środa), godzina 19:00
link do spotkania: https://bit.ly/3beKXet
Wydarzenie na Facebooku: https://bit.ly/35CwQyu
GOŚCIE:
Aleksandra i Piotr Stanisławscy – blogerzy z wyboru, dziennikarze naukowi z powołania. Laureaci nagrody Popularyzator Nauki 2019 w kategorii media oraz dwóch nagród POP Science 2020 – za bloga „Crazy Nauka” i audycję „Homo Science” w radiu TOK FM. Autorzy książki „Fakt, nie mit”, w której rozprawiają się z najpopularniejszymi mitami naukowymi, m.in. związanymi ze szczepieniami, globalnym ociepleniem czy telefonią 5G.
Marcin Perfuński – bloger (supertata.tv), krytyk kulturalny, dziennikarz z powołania, tata pięciu dziewczynek.
Katarzyna Serafin-Suszek – mama dwóch dziewczynek (1 i 5 klasa szkoły podstawowej), działa w Fundacji Echo, miłośniczka psów.
Agata Maroń – mama dwojga dzieci, z których jedno jest w wieku szkolnym (2 klasa szkoły podstawowej).
Agata Wala – mama trojga dzieci (1 klasa szkoły podstawowej), 4 klasa szkoły podstawowej i 3 klasa szkoły muzycznej, 1 klasa liceum).