Wystawa „Praga sensorycznie” podbiła serca zwiedzających i stała się jednym z ulubionych miejsc odwiedzanych przez najmłodszych. Jeszcze do 23 lutego można ją zobaczyć w Muzeum Warszawskiej Pragi. Wystawa przygotowana specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi, korzysta z zasad integracji sensorycznej. Poprzez instalacje angażujące wszystkie zmysły zachęcamy do poznania historii wybranych miejsc prawobrzeżnej Warszawy.
Żegnamy wystawę „Praga sensorycznie”
Warto wykorzystać ostatnią okazję, by wybrać się do Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie sensoryczne instalacje przeniosą odwiedzających w świat kamienic z ul. Targowej, Parku Skaryszewskiego, fabryki czekolady Wedla czy Wielkiej Synagogi z okresu XIX i XX w. Doświadczenia zdobyte podczas zwiedzania wystawy będzie można wykorzystać w czasie wspólnych zabaw i rodzinnych spacerów po mieście. Na wystawie dzieci mogą między innymi pobawić się w archeologa, odkrywając w piasku archiwalne zdjęcia warszawskiej Pragi, zatańczyć na postumencie z tancerką z parku Skaryszewskiego, a gdy poczują się zmęczone – spędzić czas w kąciku wyciszenia.
Integracja sensoryczna w Muzeum
Przy tworzeniu instalacji na wystawie skorzystano z zasad integracji sensorycznej. Opisywane miejsca można nie tylko zobaczyć, ale też powąchać, usłyszeć i dotknąć. Z kolei rodzice mogą skorzystać z dodatkowych materiałów opracowanych przez specjalistkę terapii sensorycznej, które pomogą im wspierać rozwój swoich pociech.
Finisaż wystawy
Na zakończenie wystawy „Praga sensorycznie” przygotowaliśmy warsztat rodzinny z tworzenia książeczek sensorycznych. Będzie to okazja do wykonania unikatowych, pachnących i szeleszczących zabawek wspierających rozwój dzieci. Zajęcia będą miały formułę otwartą i odbędą się w dniu zamknięcia wystawy 23 lutego od godziny 11.00 do 13.00. Tego dnia wystawa będzie czynna dla zwiedzających od 10.00 do 18.00.
Kuratorka wystawy: Karolina Jusińska
Projekt wystawy: Kosmos Project
Projekt graficzny: Joanna Bębenek