Dom Spotkań z Historią zaprasza na jazzowo-fotograficzną Noc Muzeów pod hasłem „Nocne ćwiczenia z patrzenia”: 14 maja 2016 (sobota) od godz. 19:00 do 1:00 w nocy.
Spotkania i warsztaty z interpretacji zdjęć, gra „Odbuduj swoją stolicę”, quiz Archiwum Historii Mówionej „Warszawa zapamiętana”, warsztaty plastyczne dla dzieci, zwiedzanie wystawy „Na nowo. Warszawiacy 1945–55” i muzyka na żywo to atrakcje tegorocznej Nocy Muzeów w DSH.
„Nocne ćwiczenia z patrzenia” poprowadzą: fotoreporter Wojciech Grzędziński, pisarka Sylwia Chutnik, varsavianista i fotograf Zygmunt Walkowski, fotografka Anna Beata Bohdziewicz, dziennikarka Karolina Sulej, fotografka i kuratorka Ewa Meissner oraz dziennikarka i fotoedytorka Monika Szewczyk-Wittek. Zabiorą naszych gości w fotograficzną podróż po Warszawie lat powojennych – podnoszącej się z ruin
i po Warszawie współczesnej – tętniącej życiem, pełnej ciekawych historii i ludzi. Będą opowiadać o kulturze, modzie i codzienności oraz uczyć jak czytać zdjęcia.
Cykl wydarzeń i spotkań nawiązuje do prezentowanej w Domu Spotkań z Historią wystawy „Na nowo. Warszawiacy 1945–55”, na której pokazujemy blisko 240 unikatowych zdjęć powojennej stolicy ze zbiorów Polskiej Agencji Prasowej.
WSTĘP WOLNY.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
„Nocne ćwiczenia z patrzenia” – spotkania i warsztaty z interpretacji zdjęć:
19:30–20:00 – Anna Beata Bohdziewicz, fotografka, dokumentalistka
20:15–20:45 – Zygmunt Walkowski, fotograf, varsavianista, specjalista interpretacji zdjęć Warszawy z okresu II wojny światowej
21:00–21:30 – Karolina Sulej, dziennikarka specjalizująca się w tematyce mody
21:45–22:15 – Sylwia Chutnik, pisarka, dziennikarka, aktywistka społeczna
22:30 – 23:00 – Wojciech Grzędziński, fotoreporter, fotograf, laureat nagrody World Press Photo, były szef fotografów Kancelarii Prezydenta RP
23:15–23:45 – Ewa Meissner, fotografka i kuratora wystaw fotograficznych.
Prowadzenie: Monika Szewczyk-Wittek, dziennikarka i fotoedytorka.
W przerwach muzyka na żywo aż do zakończenia wieczoru – band jazzowy w składzie Przemysław Wojsław, Krzysztof Kwiatkowski, Wojciech Ruciński, Marcin Piekos.
Przez cały wieczór: zagadki fotograficzne, gra „Budujemy nowy dom”, quiz Archiwum Historii Mówionej oparty na multimedialnej mapie „Warszawa zapamiętana”, zwiedzanie wystawy: „Na nowo. Warszawiacy 1945–55”, kino w piwnicy i pyszne warszawskie przysmaki w Karowa 20 Café. Warsztaty plastyczne dla dzieci
z Historykiem i Historyjką w godz. 19:00–21:30. Partner projektu: Polska Agencja Prasowa. Szukaj też na www.dsh.waw.pl i FB.
autor zdjęć: Fot. materiały prasowe
adres: ul. Karowa 20
miejsce: Dom Spotkań z Historią
miejscowść: Warszawa
dzielnica: Śródmieście
wstęp wolny: tak
data od: 2016-05-14
godziny od: 19:00 zł