Spektakl w reżyserii Anny Smolar na podstawie tekstu „Pinokio” Joëla Pommerata, adaptacji klasycznej baśni Carla Collodiego, w tłumaczeniu Maryny Ochab.
Reżyseria: Anna Smolar
Scenografia: Anna Met
Kostiumy: Anna Nykowska
Wizualizacje: Filip Zagórski
Kompozytor: Natalia Fiedorczuk
Muzyka na żywo: Natalia Fiedorczuk, Karolina Rec
Światła: Rafał Paradowski
Aktorzy: Monika Babula, Magdalena Cielecka, Dominika Knapik, Łukasz Kos / Marek Kalita, Zygmunt Malanowicz, Piotr Polak, Magdalena Popławska, Maciej Stuhr / Wojciech Kalarus.
Pierwsze przedstawienie dla dzieci w Nowym Teatrze.
Spektakl dla widzów w wieku od 5 lat.
Uwaga! Nasz Pinokio NIE JEST:
o grzecznym chłopcu
o nauce pokory
o stawaniu się normalnym
Nasz Pinokio JEST:
o wiecznym pragnieniu wolności
o sile buntu
o granicach tożsamości, również cielesnej
Twórcy spektaklu pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej, opartej na zasadzie: spełnij oczekiwania dorosłych, a dostaniesz nagrodę.
Pinokio o swoją niezależność walczy całym ciałem. Raz po raz buntuje się przeciwko wszelkim autorytetom. Jak dziecko we mgle szuka drogi do wolności, a właściwie – do niepodległości. I – prawdopodobnie, jak wielu jego rówieśników – podejrzewa, że pieniądze dają wolność. Skąd bierze się jego hipermaterializm? Kłamstwo staje się dla niego jedynym narzędziem ucieczki przed biedą, w której żyje Ojciec. Pinokio wstydzi się i kłamie. Ryzykuje i blefuje, gotów stracić życie, byleby nie zdradzić, z jakiego domu pochodzi. Pinokio drażni, jest pełen wad, ale też pociąga i fascynuje. Może i krzywo marzy; za to pozostaje wierny swoim marzeniom.
Pinokio wyzwoli się z drewna dopiero po doświadczeniu wielu pokus i upadków. Daleki od idealu, za to wiecznie niezależny.
Joël Pommerat – jeden z najwybitniejszych dziś autorów i reżyserów francuskich – umie dialogować ze współczesnością. Traktuje dzieci tak samo poważnie jak dorosłych. Wywołuje śmiech naznaczony melancholią i w ten sposób stawia ważne pytania. Jego „Pinokio” to nowe wcielenie dobrze znanego bohatera dziecięcej wyobraźni.
Daty:
20 lutego 12:00 i 16:00
21 lutego 12:00 i 16:00
22 lutego 11:00
Bilety:
35 zł
30 zł bilety grupowe. Grupa musi liczyć minimum 10 osób. Dla opiekuna grupy wstęp jest bezpłatny.
25 zł wejściówka
autor zdjęć: Fot. materiały prasowe
adres: Wał Miedzeszyński 384
miejsce: ATM Studio
miejscowść: Warszawa
dzielnica: Wawer
wstęp wolny: nie
data od: 2016-02-20
godziny od: 12:00 i 16:00 zł