Co to znaczy, że budynek jest zabytkiem? Jak można ocenić jego wartość (np. porównując Pałac Kultury i Nauki do Pałacu w Wilanowie)? Uczestnicy dowiedzą się, jaki wpływ na wygląd architektury mogą mieć mieszkańcy. Organizatorzy przybliżą im charakter pracy konserwatora zabytków, a dzieci będą „naprawiać” przykładowe zabytki.
prowadzenie: Patrycja Jastrzębska, Aleksandra Pawlak
Patrycja Jastrzębska – autorka koncepcji i koordynatorka warsztatów „Moje Miasto Warszawa”. Historyczka sztuki (Uniwersytet Warszawski), dyplomowana arteterapeutka. Pomysłodawczyni i kuratorka projektu „Tu było, tu stało”, prezeska Stowarzyszenia „Masław”. Działa na rzecz przestrzeni miejskiej stolicy, animując dyskusje i spotkania. Autorka licznych tekstów poświęconych sztuce współczesnej, miastu oraz edukacji kulturalnej.
Aleksandra Pawlak – architekt wnętrz, projektant wzornictwa (Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu), magister filozofii. Projektuje wnętrza, meble, wzornictwo użytkowe, współpracuje przy projektach architektonicznych. Zajmuje się także projektowaniem biżuterii i fotografią. Działa aktywnie na rzecz przestrzeni miejskiej. Interesuje się teorią architektury, estetyką oraz problemami człowieka w przestrzeni.
więcej na:
https://www.facebook.com/events/346182215591785/
facebook.com/TuByloTuStalo
maslaw.org.pl
dsh.waw.pl
zawsze w sobotę, dwie grupy wiekowe:
12:00–14:00 – grupa dzieci w wieku 5–8 lat wraz z rodzicami/opiekunami
15:00–17:00 – grupa dzieci w wieku 9–12 lat wraz z rodzicami/opiekunami
Obowiązują zapisy: tubylotustalo@gmail.com (od poniedziałku poprzedzającego dany warsztat)
Liczba miejsc ograniczona!
autor zdjęć: Fot. materiały prasowe
adres: ul. Karowa 20
miejsce: Dom Spotkań z Historią
miejscowść: Warszawa
dzielnica: Śródmieście
wstęp wolny: nie
bilet: 5 zł/dziecko zł
data od: 2015-05-16