6. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier odbędzie się w dniach 28 września – 7 października oraz w weekend 12 – 14 października 2018 roku. Hasło tegorocznej edycji to tylko jedno, nie pozostawiające wątpliwości słowo: Możesz!
Teatr Lalka ponownie weźmie udział w wydarzeniu. W dniach 3 i 4 października zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych Laboratorium Cervantesa.
Warsztaty Laboratorium Cervantesa:
3.10.2018 godz. . 9:00 – 10:00
4.10.2018 godz. 9:00 – 10:00
Dla widzów 10+
Czas trwania warsztatu 80 min.
Specjalna cena festiwalowa: 15 zł
Uczestnicy zostaną wtajemniczeni w arkana technik lalkowych i animacji przedmiotów. Staną się one narzędziami, które posłużą zarówno w lepszym rozumieniu wybranych wątków powieści Cervantesa, jak i rozpoznaniu plastycznej rzeczywistości, jej mechanizmów.
Badając relacje pomiędzy słowem, rekwizytem, dźwiękiem i obrazem będzie można stworzyć własny scenariusz przygód Don Kichota w oparciu o różne środki ekspresji.
Zgłoszenia przyjmuje Dział Organizacji Widowni: tel. (22) 656 69 57 rezerwacje@teatrlalka.pl
6. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier.
Z hasłem tym zwracamy się do wszystkich chcących nasycać zwyczajność przebłyskami święta. Zależy nam, by ci, którzy kulturę tworzą, uwierzyli, że mogą ją kierować do jak największej liczby odbiorców, a ci, do których ta oferta jest adresowana, dali się przekonać, że naprawdę mogą z niej korzystać.
W kulturze wszystko MOŻNA. To w kulturze, naszym zdaniem, są ludzie, którzy poprzez dbałość o dostępność swoich instytucji i oferty MOGĄ być wzorem do naśladowania dla innych, zwłaszcza dla tych, którzy z różnych powodów jeszcze wątpią, boją się lub po prostu nie wiedzą czym jest dostępność. Zadaniem naszym, Fundacji Kultury bez Barier, jest przekazać wiedzę na temat tego w jaki sposób udostępniać przestrzeń kultury, ale także ośmielać instytucje i ludzi tworzących ofertę kulturalną. Z drugiej strony chcemy pokazać osobom z niepełnosprawnością, że od 10 lat MOGĄ korzystać w komfortowych warunkach z wydarzeń kulturalnych w Warszawie i w wielu miastach w Polsce. Wystarczy uwierzyć, że razem MOŻEMY zmienić oblicze kultury.
WFKbB jest, jak zawsze, wielkim świętem dostępnej kultury, dostępnej dla naprawdę każdego. Bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności lub jej brak, sytuację rodzinną, możliwości ekonomiczne, miejsce zamieszkania, pochodzenie, wiek i płeć każdy może znaleźć coś dla siebie. Kina, teatry, galerie, muzea i wszystkie inne miejsca festiwalowych wydarzeń czekają z wartościową i bogatą ofertą odpowiednio dostosowanych pokazów filmowych, spektakli, wystaw, warsztatów, spotkań i spacerów. Wierzymy, że 6. WFKBB może stać się, podobnie, jak w latach ubiegłych, wydarzeniem integrującym polskie społeczeństwo i uwrażliwiającym na potrzeby osób wykluczanych.
6. WFKbB w liczbach to 17 miast w Polsce, blisko 80 zaangażowanych instytucji kultury i oferta ponad 250 wydarzeń. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Festiwalu: www.wfkbb.pl
Teatr Lalka, PKiN, ul. Plac Defilad 1
www.teatrlalka.pl