Fundacja RoRo zaprasza na warsztaty w poniedziałkowym Klubie Mam.
Nieraz ktoś mówi przykre rzeczy pod Twoim adresem lub Twojej rodziny. Czasami to są obce "babcie" na ulicy lub placu zabaw, a czasami bardzo bliscy nam ludzie: mąż lub żona (w ogóle nie zajmujesz się dzieckiem!), teściowa lub mama (ubierz jeszcze jeden kaftanik, ile można je nosić na rękach!), przyjaciele (nie wiem, czy dobrze robisz, wyrośnie z niego chuligan, na wszystko mu pozwalasz). Krytyka potrafi boleć, ale często podszyta jest drugim (niestety niesłyszalnym!) komunikatem. Jak go usłyszeć? Co naprawdę mówią ludzie, gdy nas krytykują? Jak przetłumaczyć słowa na ukryte pod nimi potrzeby? Warsztat utrzymany jest w nurcie NVC (Porozumienia bez Przemocy) i będziemy ćwiczyć tłumaczenie słów na język potrzeb. W czasie warsztatu dowiesz się: czym są potrzeby, dlaczego ludzie mówią przykre rzeczy innym, dlaczego "wtrącają się" w nie swoje sprawy i jak słyszeć i tłumaczyć to, co mówią, by zrozumieć ich prawdziwe intencje.
Warsztat poprowadzi Emilia Kulpa-Nowak – dziennikarka i trenerka, uczestniczka wielu zaawansowanych kursów NVC (Nonviolent communication, Porozumienie bez Przemocy) i absolwentka studiów NVC. W procesie certyfikacji.
Założycielka i przez kilka lat prowadząca portal dzielnicarodzica.pl, autorka artykułów i kursu Latawiec czy ptak? Tworzy NVCLab.pl, gdzie prowadzi i organizuje szkolenia. Pasjonatka książek i wiedzy. Żona i matka.
Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego pod informacją o wydarzeniu (zakładka "Kalendarz" na stronie Fundacji RoRo: www.fundacjaroro.org).
Czas: poniedziałek, 20 listopada, godz. 10.00-12.40.
Miejsce: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, sala 25
Dla kogo: zapraszamy rodziców/opiekunów; na zajęcia można przyjść z dzieckiem, które podczas zajęć pozostają pod Waszą opieką
Zajęcia są częścią projektu „Stawiam na Rodzinę”
Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy