6 000 kredek potrzebowały dzieci do pokolorowania ogromnej książeczki do kolorowania o łącznej powierzchni 216 m2. Każda kartka, tej największej kolorowanki na świecie o wielkości 12 m2, to wyzwanie, przed którym stanęli mali artyści. W sobotę, 4 czerwca w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym próbowano pobić rekord w kategorii największa kolorowanka na świecie. W kolorowych zmaganiach uczestnikom pomagała aktorka Aneta Zając – gość specjalny wydarzenia organizowanego z okazji 25 urodzin Danonków. Czy w sobotę udało się ustanowić nowy rekord w kolorowaniu, dowiemy się po zweryfikowaniu dokumentacji z przebiegu próby przez komisję z Wielkiej Brytanii.
4 czerwca w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym setki dzieci chwyciły kredki i z wielkim zaangażowaniem zaczęły kolorować. Już po kilku minutach białe kartki zamieniły się w przepiękne, pełne tęczowych barw obrazy. Dobra zabawa towarzyszyła wszystkim uczestnikom, którzy próbowali ustanowić nowy Rekord Guinnessa w kategorii – największa kolorowanka na świecie. Te kolorowe zmagania odbyły się z okazji 25 urodzin Danonków, na które została zaproszona Aneta Zając, gość specjalny imprezy. Aktorka pomagała dzieciom i wspólnie z nimi zmierzyła się z Rekordem Guinnessa.
25 urodziny to piękny jubileusz, który najlepiej świętować hucznie i wspólnie z najbliższymi. Próba pobicia Rekordu Guinnessa to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych, ale także okazja, aby i dorośli choć na chwilę obudzili w sobie dziecko. Smak Danonków towarzyszy mi od dzieciństwa. Kiedyś moi rodzice dbali o moje posiłki i uzupełniali je zdrowymi przekąskami jak Danonki. Serki sprawdzają się także w upalne dni. Latem z synkami robimy sobie pikniki z Danonkowi lodami – mówi Aneta Zając, aktorka, prywatnie mama dwóch synów.
25 lat Danonków – rekordowe urodziny
Próba pobicia Rekordu Guinnessa, gry i zabawy, konkurencje sportowe, konkursy, wspólne śpiewanie sto lat, pyszny tort – tak w skrócie można opisać huczne 25 urodziny Danonków, które odbyły się w sobotę. Dodatkowo każde dziecko, które wzięło udział w próbie pobicia Rekordu Guinnessa otrzymało pamiątkowy medal i dyplom.
Nad prawidłowym przebiegiem próby pobicia Rekordu Guinnesa czuwali eksperci z Głównego Urzędu Miar, specjalista ds. produkcji materiałów drukowanych – Aldona Dziedzicka oraz artystka – Eliza Karpińska Różowicz. Teraz Komisja Rekordów Guinnessa musi zapoznać się z materiałami dokumentującymi przebieg sobotniej próby. Nagrania wideo, fotografie, oświadczenia niezależnych obserwatorów to dokumenty, które trafią do Wielkiej Brytanii i po ich weryfikacji dowiemy się, czy udało się ustanowić nowy rekord w kolorowaniu.
Trzymajmy mocno kciuki, aby kolorowanka o powierzchni 12 m2 trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa!