Rodzice chcą wychować dzieci na zaradnych, mądrych, uprzejmych, autentycznych i empatycznych dorosłych. Jednym z elementów tego procesu jest umiejętne stawianie granic dziecku (bez krzyku, złości i w odpowiednim momencie) oraz sprawne odczytywanie sygnałów dziecka, które mówi ” mam dość”, „tu jest moja granica wytrzymałości”. Jeśli czasem zastanawiasz się nad tym „Co z tymi granicami” „Jak je stawiać, kiedy i w jakich sytuacjach” „Czy konsekwencja jest zawsze dobra? A jeśli tak to jak być konsekwentnym ?” „Jak sobie radzić, gdy dziecko odmawia wykonania tego o co je prosimy?” „jak sobie radzić aby życie rodzinne nie było pasmem wrzasków i zmuszania?”. To zapraszamy na warsztaty na których dowiesz się jak wychowywać (również stawiając granice), a jednocześnie być bardziej wolnym, uśmiechniętym i sprawczym rodzicem oraz jak stawiać granice i wciąż pozostawać w dobrej relacji z dzieckiem i partnerem.
Elementy warsztatu:
1. granice – po co nam one
2. typy granic i ich wpływ na zachowania w wielu dorosłym
3. kształtowanie granic w dzieciństwie
4 wpływ granic rodzica na kształtowanie granic dziecka
5. sygnały płynące od dziecka świadczące o naruszeniu jego granic
6. jak stawiać granice aby pozostawać w dobrej relacji z dzieckiem.
Kiedy: 14 czerwca, wtorek, w godzinach od 9:30 do 11:45
Gdzie: w Wolskim Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
Dla kogo: rodzice/opiekunowie/ osoby stojące na progu rodzicielstwa (w pierwszej kolejności z dzielnicy Wola)
Na warsztaty można przyjść z dzieckiem, pozostaje ono pod Twoją opieką.
Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego pod informacją o wydarzeniu (zakładka „Aktualności” na stronie Fundacji RoRo: www.fundacjaroro.org)
Jeśli podoba Ci się to co robimy, to po spotkaniu będziesz mogła/ mógł przekazać darowiznę, która wesprze realizację projektów Fundacji RoRo. Wśród naszych darczyńców raz na kwartał losujemy podwójne wejściówki na dowolnie wybrany seans do kina Muranów.
Warsztaty poprowadzi Beata Chrzanowska-Pietraszuk – psycholog, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny. Od 15 lat pracuje jako psycholog w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców” oraz jako pedagog i terapeuta w placówkach edukacyjnych (przedszkola, szkoła podstawowa). Od wielu lat prowadzi rubrykę poradnikową w miesięczniku „Mamo to ja”. Jest autorką poradników dla rodziców i nauczycieli. Prowadzi indywidualne i grupowe zajęcia terapeutyczne dla dzieci, konsultacje indywidualne i rodzinne. Szkoli rodziców, wychowawców i nauczycieli. Prywatnie jest mamą dwóch dorosłych synów, lubi góry i długie wycieczki.
ZAPRASZAMY!
Zajęcia są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola
Partner projektu: Wolskie Centrum Kultury