Rodziców, którzy czasem dziecku muszą czegoś odmówić, a zwłaszcza tych, którym trudno powiedzieć dziecku NIE, zapraszamy na piątkowe spotkanie z psychologiem. Wspólnie zastanowimy się nad tym skąd bierze się ta rodzicielska trudność oraz dlaczego NIE i TAK pełnią ważną rolę w wychowaniu. Porozmawiamy również o tym jakie muszą być spełnione warunki, aby powiedzenie NIE nie budziło rodzicielskich wyrzutów sumienia.
Kiedy: 19 czerwca, w godzinach od 9:30 do 11:45
Gdzie: w Domu Kultury Działdowska, ul. Działdowska 6
Dla kogo: rodzice/opiekunowie z dzielnicy Wola (można przyjść z dzieckiem, pozostaje ono pod Twoją opieką)
Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie www.fundacjaroro.org
Zanim zapiszesz się na zajęcia zastanów się, czy rzeczywiście chcesz i możesz wziąć w nich udział. Jeśli zdecydujesz się zapisać, a z jakiegoś powodu nie będziesz mógł/ mogła wziąć udziału w spotkaniu, to odwołaj jak najszybciej swoją obecność. Nasze zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i brak informacji o nieobecności blokuje miejsce innym chętnym.
Warsztaty poprowadzi Beata Chrzanowska-Pietraszuk – pedagog specjalny (WSPS obecnie APS w Warszawie 1992) i psycholog (UKSW 2002), nauczyciel dyplomowany (2011) psychoterapeuta i doradca systemowy (WTTS Poznań, 2012), ukończyła studia podyplomowe z terapii pedagogicznej (UW 2010). W 2012 roku za pracę dydaktyczno – wychowawczą otrzymała nagrodę Prezydenta Warszawy. Pracowała w przedszkolu jako pedagog specjalny w grupie terapeutycznej dla dzieci z różnego rodzaju deficytami oraz w sportowej szkole podstawowej i gimnazjum jako terapeuta pedagogiczny. Od 1996 roku pracuje w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców”. Prowadzi tam terapię indywidualną, terapię rodzin, warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Jest autorką programu edukacyjnego dla rodziców dzieci z ADHD, który od 11 lat cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców. W ramach grantów otrzymywanych z Biura Edukacji prowadziła zajęcia terapeutyczne dla dzieci z ADHD w ramach autorskiego programu „Odnaleźć dziecko ukryte za diagnozą”. Od 4 lat prowadzi na terenie poradni grupę wsparcia dla rodziców dzieci, które otrzymały orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli „Praca z uczniem z ADHD” oraz „Uczeń z ADHD w klasie szkolnej” a także „Współpraca z rodzicami”. Jest autorką książki dla rodziców i terapeutów „Oswoić ADHD” oraz książek poświęconych wychowaniu dzieci i budowaniu relacji rodzinnych.
ZAPRASZAMY!