Warszawski Szpital dla Dzieci przy ul. Kopernika od 145 lat leczy dzieci. Niedługo wzbogaci się o nowoczesne skrzydło, w którym pomieszczą się m.in. blok operacyjny, sale rehabilitacji neurologicznej i izba przyjęć. W ścianę czterokondygnacyjnego budynku murowano akt erekcyjny.
– Dzięki funduszom miasta Warszawski Szpital dla Dzieci jest modernizowany już od kilku lat – powiedział na uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy – Teraz jesteśmy na budowie całkiem nowego skrzydła, w którym będą świadczone usługi medyczne dla małych pacjentów na najwyższym poziomie.
– Latem tego roku poddaliśmy się zewnętrznej ocenie w zakresie wdrożenia i realizacji wymagań normy ISO 9001, ISO 27001, ISO 14001, PN-N/OHSAS 18001 uzyskując potwierdzenie ich spełnienia, uwieńczone certyfikatami. – podkreśliła Izabela Marcewicz-Jendrysik, dyrektor szpitala. – Wdrożyliśmy wiele standardów postępowania medycznego, uzyskaliśmy statut „Szpitala bez bólu”. W grudniu tego roku rozpoczynamy proces akredytacji CMJ. Ciężko pracujemy, ale wiemy, że warto.
Powstający budynek składa się z czterech kondygnacji, na których będzie się mieścił blok operacyjny, izba przyjęć, Ośrodek Dziennej Rehabilitacji Neurologicznej, dział farmacji, laboratorium i pracowania diagnostyki obrazowej. Budynek będzie zintegrowany z historyczną częścią szpitala, podziemnym przejściem.
Pierwsze prace inwestycyjne rozpoczęły się w 2010 roku. Przez ostatnie cztery lata zmodernizowano Ośrodek Dziennej Rehabilitacji Narządu Ruchu, Oddział Pediatryczny i przychodnię przyszpitalną. Po zakończeniu obecnej budowy zostanie zmodernizowany główny budynek szpitala – część pałacowa. Przewidywany czas zakończenia całości prac to 2019 rok.
Nowy budynek, powstający w bliskim sąsiedztwie Krakowskiego Przedmieścia, łączy nowoczesność i wzornictwo okresu międzywojennego, nawiązując zaokrąglonymi narożnikami do sąsiadujących kamienic.
Całkowity koszt budynku C to 29 mln zł. Roboty budowlane powinny się zakończyć wiosną 2015r.
www.um.warszawa.pl