Po co sikorce krawat? Jak widzą owady? Czym tak naprawdę parzy pokrzywa…?
Na te i wiele innych pytań odpowiadają przewodniczki spacerów po jednym z najurokliwszych miejsc na Bielanach. W maju ruszył nowy projekt edukacyjny “Rodzinne spacery przyrodnicze po Lesie Bielańskim”. To program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat.
Wszyscy ceniący sobie kontakt z naturą, otwarci na przyrodnicze ciekawostki, mogą wybrać dowolny termin (lub kilka z nich) i ruszyć na poznawanie Lasu Bielańskiego w różnych porach roku. Program spacerów – warsztatów przyrodniczych od wakacji realizowany będzie w niedziele w godz. 11.00-13.00 i będzie trwał do września br.
W czasie spotkań uczestnicy będą poznawać fascynujący świat przyrody. Dowiedzą się jak rozpoznawać gatunki drzew, co komu po martwym drzewie w lesie, poznają sekrety ptaków i zwierząt leśnych, dowiedzą się, jakie znaczenie ma dla sikorki krawat, który dzięcioł jest największy, kim jest skrzydlaty murarz oraz kto w lesie szczeka…
Terminy wakacyjne to niedziele: 6 lipca oraz 3, 24 i 31 sierpnia, a we wrześniu zapraszamy 14-tego i 21 ego. Warsztaty polegają na odkrywaniu tajemnic Lasu Bielańskiego w oparciu o proste eksperymenty i obserwacje przyrodnicze. Zajęcia prowadzą Agnieszka Pietrzak i Magdalena Kołodziejczyk-Kielich, absolwentki SGGW, na co dzień prowadzące lekcje z zakresu edukacji przyrodniczej. Należy pamiętać o ubiorze dostosowanym do warunków pogodowych.
Spacery rozpoczynamy o godz. 11.00 tuż przy wejściu do Lasu Bielańskiego przy ul. Dewajtis, zbiórka przy przystanku tramwajowym UKSW w kierunku Młocin.
Ze względu na formę warsztatową, liczba miejsc jest ograniczona! Zapisy: ekokosponidzie@gmail.com lub tel. 696 896 485 – po godz. 16.00.
Źródło: bielany.waw.pl