Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza najmłodszych czytelników w podróż do świata muzyki. Nie trzeba rezerwować biletów – wystarczą książki!! – ale te wyjątkowe.
„Bajka o Mozarcie” Joanny Wiśnios w żartobliwy sposób przybliża przyszłym melomanom (i nie tylko) postać jednego z największych kompozytorów w dziejach muzyki – Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zadaniem Słowniczka wyrazów nie zawsze zrozumiałych, umieszczonego na końcu książeczki, jest wprowadzenie młodego czytelnika w realia epoki, w której dorastał Mozart. Dzięki dołączonej płycie CD z nagraniem oprawionej muzycznie „Bajki o Mozarcie” jej treść stanie się dla dzieci jeszcze bardziej interesująca.
„Opowieści nutą malowane” Doroty Skwark przenoszą do magicznej krainy oper, baletów i operetek. Napisane są w formie bajek, które w bardzo przystępny sposób obrazują libretta najsłynniejszych kompozytorów muzyki klasycznej. Ta publikacja z pewnością wzbogaci wyobraźnię oraz wiedzę dzieci. Po jej lekturze młodzi czytelnicy z przyjemnością wybierą się do opery lub na przedstawienie baletowe, aby poznać opisywane w niej dzieła w ich pełnej odsłonie, ze wspaniałą muzyką.
„Frycek opowiada” Lidii Kućmierz to książeczka, która w prosty, bezpośredni sposób zapoznaje najmłodsze pokolenie z postacią i muzyką Fryderyka Chopina. Odbiór publikacji ułatwiają liczne ilustracje odzwierciedlające klimat i atmosferę XIX-wiecznej Europy. W kilku miejscach ilustratorka pozostawiła białe fragmenty rysunku, z zadaniem do pokolorowania przez dzieci. Załączona płyta CD zawiera audiobook. Każdy rozdział zamyka utwór Chopina wynikający z opowiadania Frycka, co znacznie podnosi walory dydaktyczne książeczki.
„Bajka o instrumentach muzycznych” Joanny Wiśnios zawiera nie tylko zabawne, rymowane opisy poszczególnych instrumentów. Autorka przygotowała również zagadki i rebusy, które uatrakcyjnią lekturę. Dzięki licznym ilustracjom dzieci utrwalą sobie nazwy instrumentów i nie będą miały problemów z ich rozpoznawaniem. Na dołączonej płycie CD najmłodsi znajdą przykłady tzw. „hitów” muzyki poważnej, ponieważ zabawa jest najlepszym sposobem na przyswojenie sobie wiedzy.