Rezerwacje pobytów wakacyjnych w zaciszu domowym, przy użyciu komputera są coraz bardziej popularne. Mieszkańcy Skandynawii rzadko składają wizyty w lokalnych biurach podróży, ponieważ wolą wygodnie planować podróż online. Średnio taki sposób rezerwacji deklaruje 80% Skandynawów. Tak wynika z międzynarodowej ankiety, w której wzięło udział 7.000 Użytkowników strony o tematyce podróżniczej- Zoover. Mieszkańcy Europy Wschodniej są o wiele bardziej ostrożni i wolą dokonać rezerwacji w bardziej tradycyjny sposób za pośrednictwem biura podróży.
W Niemczech, podobnie jak w Belgii czy Francji zauważalna jest wciąż rosnąca popularność portali i stron o tematyce podróżniczej. Ponad połowa respondentów z tych krajów rezerwuje podróże za pośrednictwem Internetu.
Skandynawowie najczęściej rezerwują online
Wśród respondentów, Szwedzi i Finowie są najbardziej skłonni do rezerwacji wakacji online. Aż 89% wskazało tą opcję, jako najbardziej preferowaną, a tylko 8% do 11% wskazało na pośrednictwo biur podróży. 64% Norwegów i 77% Duńczyków również wskazuje na Internet, jako najbardziej dogodny sposób rezerwacji. Najpopularniejsze wakacyjne destynacje wśród Skandynawów to Hiszpania, Grecja oraz Turcja.
Polacy również polubili rezerwacje online
Wśród polskich respondentów, prawie 40% deklaruje przywiązanie do tradycyjnej formy rezerwacji urlopu za pośrednictwem agentów biur podróży. Choć z wyników ankiety wynika, że 32% Polaków woli poszukać ofert ‘na własną rękę’ i skorzystać z udogodnień Internetu. Z dalszej analizy głosowania wynika, że jesteśmy dość spontaniczny, ponieważ aż 10% naszych rodaków nie rezerwuje wakacji w ogóle, a 8% deklaruje rezerwację dopiero po przybyciu na miejsce. Wśród Polaków najchętniej odwiedzane kraje, identycznie jak w roku ubiegłym to: Chorwacja, Hiszpania oraz Grecja.
Mieszkańcy Europy Wschodniej wykazują brak zaufania do Internetu
Rosjanie są najmniej skłonni do rezerwacji online. Tylko 13% respondentów wskazało na rezerwacje online. Węgrzy i Rumuni, podobnie jak my wolą dokonać rezerwacji w biurze podróży. Wynika z tego, że mieszkańcy Europy Wschodniej mają wciąż niewielkie zaufanie do usług online.
zoover.pl