Patronujemy

Złości się dziecko, złoszczę się ja - o złości w naszym domu (wykład i warsztaty kompetencji rodzicielskich)

Obrazek
Wstęp wolny: 
tak
Rozpoczęcie: 
2017-04-18
Adres: 
Labi Sala Zabaw, ul. Benedykta Polaka 6
Bilet: 
wstęp wolny

Zajęcia realizowane są w ciągu dnia i przeznaczone są dla rodziców z małymi dziećmi.

 

Wykłady dla rodziców pracujących realizowane są popołudniami, bądź w weekendy
(szczegóły na fanpage: Przestrzeń dla rodziny).

 

Niniejszy temat: Złości się dziecko, złoszczę się ja o złości w naszym domu składa się z dwóch części.

 

Pierwsza część to inspiracja dla rodziców do zajęcia się sobą, swoim przeżywaniem złości, swoich sposobach radzenia z nią. Prowadzący przyjrzą się potrzebom i emocjom rodziców w sytuacjach z życia rodzinnego. Na wielu konkretnych przykładach (np. wychodzenia rano z dziećmi z domu) przedstawiona zostanie w praktyce filozofia podejścia z szacunkiem do dzieci. Będzie to czas refleksji nad tym, jak rodzice mogą zadbać o siebie, o swoje potrzeby i relacje w rodzinie w duchu wyrażenia złości rodzica bez krzywdzenia dziecka.

 

Druga część to próba zrozumienia emocji dziecka, jego potrzeb i zachowań. Wykład poświęcony będzie budowaniu relacji z dzieckiem opartym na empatii nawet podczas jego wybuchów złości.


Tutaj również na podstawie konkretnych przykładów wspólnie z rodzicami prowadzący poszukają odpowiedzi na pytanie, jak być z dzieckiem, gdy się ono złości.

 

Po wykładach rodzice będą mogli uczestniczyć również w warsztatach o tej samej tematyce. Dwie części wykładu stanowią integralną całość z dwoma warsztatami. Zachęcamy rodziców do wzięcia udziału we wszystkich czterech częściach.

 

KIEDY:

Wykład część I

18.04.2017 (wtorek) w godz. 10.00-12.00 (dla rodziców z małymi dziećmi)

 

Warsztaty część I

25.04.2017 (wtorek) w godz. 10:00-12:30 (dla rodziców z małymi dziećmi)

 

Wykład część II

9.05.2017 (wtorek) w godz. 10:00-12:00 (dla rodziców z małymi dziećmi)

 

Warsztaty część II

16.05.2017 (wtorek) w godz. 10:00-12:30 (dla rodziców z małymi dziećmi)

 

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):
przestrzen@manzana.org.pl

Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, termin i rodzaj działania.

Info:
Magdalena Wawrzycka, tel. 600 445 055

 

PROWADZĄCE:

Anna Przybyszewska – psycholog, certyfikowany trener warsztatu psychologicznego, certyfikowany trener FamilyLab Polska, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, doradca zawodowy. Założycielka i prezeska MANZANY Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych, w ramach której od 12 lat prowadzi warsztaty psychologiczne m.in. dla rodziców, dzieci, młodzieży, nauczycieli. Prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne oraz indywidualne doradztwo zawodowe. Pracuje w podejściu TSR oraz w duchu Porozumienia bez przemocy (NVC). Zafascynowana podejściem do życia według filozofii duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula. W pracy z rodzicami i życiu prywatnym kieruje się wartościami promowanymi przez J.Juula: równa godność, autentyczność, odkrywanie samego siebie i odpowiedzialność. Prywatnie żona Artura i mama Julka i Amelki.

 

Joanna Ogrodowska - psycholog, certyfikowany trener grupowy i psychoterapeuta, trener FamilyLab Polska. Pracuje jako trener warsztatu psychologicznego w MANZANIE Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych. Od 12 lat prowadzi warsztaty psychologiczne w ramach projektów skierowanych m.in. do rodziców, dzieci, młodzieży, nauczycieli. Prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne. Jest współzałożycielką i Wiceprezesem Fundacji MANZANA. Fascynuje ją praca z ludźmi i dla ludzi. Jako trener umiejętności psychologicznych stara się pomagać innym na drodze do samorozwoju, kształtowania własnych umiejętności, odkrywania tego, co w nas dobre. Prywatnie mama 6,5-letniej Hani i 2,5 letniej Julki.

Data publikacji: 4.04.2017