Patronujemy

CYKL SPOTKAŃ O SENSIE – KIEDY ŻYCIE NAS PRZERASTA

Obrazek
Fot. materiały prasowe
Wstęp wolny: 
tak
Rozpoczęcie: 
2017-06-22
Godzina: 
18:00
Miejsce: 
CENTRUM MYŚLI JANA PAWŁA II (1 piętro)
Adres: 
ul. Foksal 11

Wydawnictwo Zwierciadło i Centrum Myśli Jana Pawła II zapraszają 22 czerwca o godz. 18:00 na czwarte i już ostatnie SPOTKANIE O SENSIE – cykl comiesięcznych dyskusji, podczas których poruszane są tematy związane z sensem życia i śmierci. Temat najbliższego spotkania brzmi: Kiedy życie nas przerasta.

Spotkania o sensie to cykl comiesięcznych spotkań organizowanych przez Wydawnictwo Zwierciadło i Centrum Myśli Jana Pawła II, który rozpoczął się w marcu br. i zakończy czerwcowym spotkaniem. Cykl cieszy się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających. Organizatorzy na poszczególne spotkania zapraszają znanych dziennikarzy, autorów książek, psychologów, psychoterapeutów i duchownych. Najbliższe Spotkanie o sensie zostanie poświęcone tematowi wewnętrznej przemiany duchowej, śmierci i symbolicznemu zmartwychwstaniu.
W rozmowie wezmą udział:
- Renata Arendt-Dziurdzikowska – dziennikarka, coach, autorka książki „Możesz odejść, bo cię kocham”,
- Tanna Jakubowicz-Mount – psychoterapetka, przewodnicząca Polskiego Forum Transpersonalnego
- Tomasz Jastrun – poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, felietonista i reporter, autor i współautor wielu książek
-


o. Norbert Kuczko OP – dominikanin, duszpasterz akademicki

Etapy żałoby mogą przebiegać w różnym czasie, mogą mieszać się ze sobą. Jedno jest pewne – są zbawienne dla naszego powrotu do zdrowia i pełni sił. – pisze w swojej książce „Możesz odejść, bo cię kocham” Renata Arendt-Dziurdzikowska. – (…) Akceptacja nie oznacza rezygnacji, która kojarzy się z klęską i wywołuje lęk, lecz potężną siłę serca, otwartego nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach. Skonfrontowaliśmy się z faktem własnej przemijalności, przeżyliśmy żałobę po tej części siebie, która wierzy, że może kontrolować rzeczywistość, wybierać przyjemne doznania, a nieprzyjemne odrzucać. Narodziła się osoba, która uczy się cieszyć dniem dzisiejszym i nie martwić jutrem. Uczy się umierać i rodzić na nowo każdego dnia.

Szczegółowy na Facebooku https://www.facebook.com/events/318143201955724

Data publikacji: 14.06.2017