Patronujemy

Charles Perrault „Kopciuszek”, ilustracje Roberto Innocenti

Charles Perrault „Kopciuszek”, ilustracje Roberto Innocenti

Baśnie i znane historie to nieodłączny element każdego dzieciństwa. Pojawiają się w nich zdarzenia i bohaterowie, którzy od wieków rozbudzają dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość - najpierw drogą ustną, a później w drukowanych księgach.

Wydawnictwo Media Rodzina od kilku lat przedstawia kolekcję literackiej klasyki - najbardziej znanych utworów literackich dla dzieci w nowych, uwspółcześnionych i wiernych przekładach z odnowioną, atrakcyjną szatą graficzną autorstwa znakomitych artystów. Znaleźć tu można nie tylko baśnie Andersena czy braci Grimm, ale i „Pinokia”, „Opowieść wigilijną” i wiele innych.

Najnowsza pozycja to klasyczna baśń Ch. Perraulta o młodej dziewczynie poniewieranej przez okrutną macochę, która gubiąc na balu pantofelek, znajduje swoje szczęście. Ta edycja „Kopciuszka” ukazuje się w nowym znakomitym tłumaczeniu Zofii Beszczyńskiej, ze świetnymi ilustracjami włoskiego grafika Roberta Innocentiego, znanego polskiemu czytelnikowi przede wszystkim z „Pinokia”, „Wyspy Skarbów” oraz „Czerwonego Kapturka w wielkim mieście”. Scenerię do przygód Kopciuszka Innocenti wybrał niebanalną, Anglię lat dwudziestych, i oddał z właściwym sobie mistrzostwem i zamiłowaniem do detalu modę i klimat tamtych czasów, a także architekturę Londynu i krajobraz angielskiej wsi.

Dostępne m.in. na: http://www.mediarodzina.pl/

Cena:
59,00
Wiek:
od 5 roku do 10 lat