Patronujemy

A CO TO? A KTO TO? warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu

Fot. Marta Walewska
Fot. Marta Walewska
Wstęp wolny: 
tak
Rozpoczęcie: 
2017-06-24
Godzina: 
9:30-11:30
Miejsce: 
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Zabierzcie swoje dzieci do miejsca magicznego i zachwycającego. Zabierzcie je do wilanowskiego pałacu, w którym 300 lat temu mieszkali król, królowa oraz ich dzieci. Przekonajcie się, że muzeum może być miejscem przyjaznym i otwartym. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty!
________________________________________

Gdy pałacowe wnętrza są takie wielkie i w niczym nie przypominają pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień. Gdy z obrazów wszędzie patrzą na nas poważne twarze w dziwnych strojach. Gdy nie wolno niczego dotknąć, głośno rozmawiać ani się śmiać… to właściwie po co do takiego miejsca mają chodzić dzieci? Przyjdźcie do pałacu wilanowskiego i przekonajcie się, że warto!

Dla dzieci przygotowaliśmy liczne zabawy, zagadki, gry i prace manualne. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wykonania własnego przewodnika po pałacu – aby dzieci nie zapomniały o tym, co zobaczą i usłyszą podczas naszych spotkań oraz aby mogły opowiedzieć o tym miejscu innym osobom. Każdy zrobi go w taki sposób, jaki uzna


za najciekawszy i najładniejszy.

Podczas warsztatów będą wykorzystywane karty ćwiczeń dostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu (uporządkowana szata graficzna, język bez trudnych konstrukcji, trudne słownictwo wyjaśnione), pomoce wizualne wzmacniające przekaz (np. zdjęcia, rysunki).
________________________________________

ODBIORCY: rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu w wieku 7–10 lat
INFORMACJE: http://wilanow-palac.pl/warsztaty_dla_rodzin_z_dziecmi_ze_spektrum_autyzmu_1.html

Data publikacji: 14.06.2017