Patronujemy

Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

WSPÓLNIE CZYTAMY – DZIECI WSPIERAMY

Obrazek

Akcja społeczna Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz wydawnictwa Adamada

 

Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy jest akcją adresowaną do dzieci, rodziców oraz opiekunów prawnych. Celem akcji jest zachęcenie do czytania oraz nauki wyrażania emocji, rozmowy z dzieckiem, pogłębianie wzajemnej relacji i zrozumienia.

Akcja kierowana jest do dzieci, rodziców, opiekunów prawnych, ale także do wszystkich zainteresowanych tematyką pogłębiania relacji z rodziną.

 

W ramach kampanii zostaną zorganizowane jeszcze 3 wydarzenia. Pierwsze z nich miało już miejsce 19 marca w Centrum Europejskim w Gdańsku. Trzy kolejne już wkrótce odbędą się w Warszawie w dniach: 14.05, 11.06 i 22.07.

 

Organizatorzy już dziś zapraszają rodziców razem z dziećmi na najbliższy spotkanie, które odbędzie się 14 maja (niedziela) w godzinach 11-14 w Centrum Prasowym Foksal w Domu Dziennikarza w Warszawie. W czasie zaplanowanych trzech godzin rodzice razem z dziećmi będą mogli posłuchać książek wydawnictwa Adamada czytanych przez specjalnie zaproszone aktorki: Marię Seweryn, Grażynę Wolszczak i Annę Gzyrę.

W czasie spotkania rodzice będą mieli także wyjątkową okazję porozmawiać z psychologiem Aleksandrą Piotrowską. Maria Seweryn opowie jak można ciekawie czytać dzieciom i w jaki sposób czytanie może być wstępem do rozmowy na trudne tematy.

Odbędzie się również spotkanie z Dorotą Suwalską, autorką takich książek jak: „Iwo z Nudolandii”, „Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać”, „Ratunku, marzenia!” czy „Znowu kręcisz Zuźka!”

Całe wydarzenie poprowadzi niezastąpiony Roman Czejarek.

 

W programie dla rodziców:

-spotkanie z psychologiem Aleksandrą Piotrowską: „Czytanie wstępem do rozmowy na trudne tematy

- warsztaty z aktorką Marią Seweryn: „Jak ciekawie czytać dzieciom książki?”

- spotkanie z autorką książek Dorotą Suwalską: „Jak pisać dobre książki dla dzieci?

 

W programie dla dzieci:

- czytanie książek przez Aktorki: Grażynę Wolszczak, Marię Seweryn i Annę Gzyrę

- twórcze animacje, zajęcia plastyczne

- rebusy, zagadki, łamigłówki, konkursy i zabawy

- kącik czytelniczy

 

Organizatorzy zapraszają również na Fanpage akcji „Wspólnie czytamy- dzieci wspieramy” (Link: https://www.facebook.com/wspolnieczytamydzieciwspieramy). Znajdują się tam wszystkie bieżące informację o kampanii jak również relacje z ostatnich eventów. W trakcie wydarzeń dzieci nie będą się nudzić, specjalnie dla nich zostaną zorganizowane konkursy, zabawy i kącik czytelniczy. Oczywiście nie może również zabraknąć postaci z najbardziej znanych i  lubianych książek wydawnictwa Adamada czyli Króliczka Rikusia i Wilczka.

Udział w wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Książki Wydawnictwa poruszają problemy ważne dla dzieci, o których będziemy

rozmawiać ze specjalistami. Chcemy mówić nie tylko o czytaniu- ale o czytaniu jako wsparciu i wstępie do prowadzenia rozmów. Akcja propaguje czytanie jako integrację w rodzinie, wspólne spędzenie wolnego czasu oraz punkt wyjścia do rozmowy o rzeczach trudnych, problemach emocjonalnych wieku dziecięcego.