Newsletter

 • http://www.pl.getresponse.com/images/core/webforms/countertemplates.png) no-repeat scroll left 0px transparent;" class="wf-counterbox"> http://www.pl.getresponse.com/images/core/webforms/countertemplates.png) no-repeat scroll right -36px transparent;"> zapisanych: 0
 • Email Marketingby GetResponse

  Patronujemy

  Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

  Październik w Teatrze Dramatycznym: „Słoń i kwiat”

  Październik w Teatrze Dramatycznym: „Słoń i kwiat”

  „Słoń i kwiat” Briana Pattena gościnnie w Teatrze Dramatycznym
  19 października 2013 g. 15:00
  20 października 2013 g. 12:00
  21 października 2013 g. 11:00  Spektakl „Słoń i kwiat” w reżyserii Roberta Jarosza, pokazywany na tegorocznych małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, wraca do Warszawy. Spektakl dla widzów od 6 lat.

  W dżungli, która była prawie puszczą, która była prawie lasem, który był prawie ogrodem działy się wyjątkowe rzeczy. Kwiat biegał, hiena opowiadała dowcipy, wróbel recytował wiersze, małpy pomagały słońcu wschodzić, świnia ustawiała się do wszystkich boczkiem, motyl zadawał niemądre pytania, dżdżownice pasjonowały się teatrem a plimkiplumki spełniały marzenia. Pewnego dnia, płynący nurtem rzeki liść, przyniósł do dżungli najmniejszego na świecie słonia. Nie wiedział, skąd się tam wziął. Nie pamiętał, kto go tam wysłał. Wiedział jedynie, że chce stać się wielki. A żeby stać się wielkim, trzeba dowiedzieć się o świecie, ile się tylko da. A żeby dowiedzieć się o świecie, ile się tylko da, trzeba: znaleźć przyjaciela, zrozumieć, co sprawia, że nastaje dzień, uwolnić więzioną lilię, docenić

  talent komiczny hieny, dopomóc dręczonym robakom, nauczyć świnię mówić o kolorach, pokonać drwala, który ścina księżycowe promienie oraz odnaleźć miejsce, w którym rzeka zamienia się w wielkie jezioro. Dużo wyzwań jak na kogoś, kto ma zaledwie pięć centymetrów... z kawałkiem.

  „Słoń i kwiat” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem młodych widzów i krytyki. Redakcja TeatrdlaWas w podsumowaniu sezonu 2012/2013 kilkakrotnie doceniała spektakl - wśród najlepszych reżyserów wymieniła Roberta Jarosza, wśród najlepszych aktorek Dagmarę Sowę, a „Słoń i kwiat” został wymieniony wśród najlepszych przedstawień teatru lalkowego.

  Niezwykle barwni i temperamentni bohaterowie przedstawiają bardzo mądrą opowieść o poznawaniu, odkrywaniu nieznanego, nazywaniu i oswajaniu na swój sposób otaczającej, czasem niezrozumiałej rzeczywistości. Całość jest opowiedziana bardzo dowcipnie z delikatną nutą filozofii i sporą dawką absurdu – pisała o przedstawieniu Anna Kopeć w „Kurierze Porannym”.

  Link do fragmentu spektaklu
  http://www.youtube.com/watch?v=dZTFHQpw_DY

  Przekład: Piotr Sommer
  Scenografia: Pavel Hubička
  Muzyka: Piotr Klimek
  Multimedia: Krzysztof Kiziewicz
  Obsada: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk, Michał Jarmoszuk
  Muzyka na żywo: Robert Jurčo

  Czas trwania 60 minut

  KONTAKT:
  Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
  Bilety na wszystkie spektakle Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy są dostępne w trzech Kasach Teatru

  Scena im. G. Holoubka
  PKiN, pl. Defilad 1
  tel. 22 656 68 44
  kasa@teatrdramatyczny.pl

  Scena Na Woli im. T. Łomnickiego
  u. Kasprzaka
  22
  tel. 22 632 24 78
  tel. kom. 663 741 122
  kasa@teatrdramatyczny.pl

  Scena Przodownik
  Ul. Olesińska 21
  tel. kom. 663 741 903
  kasa@teatrdramatyczny.pl

  Bilety dostępne także on-line na www.ebilet.pl
  www.teatrdramatyczny.pl