Patronujemy

Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Muzeum Misiów w Zakopanem

Obrazek
Fot.
Muzeum Misiów w Zakopanem

Na początku 2013 powstało w Zakopanem Muzeum Misiów będące kolejną atrakcją dla małych i dużych turystów odwiedzających stolicę Tatr.

Na ekspozycji muzealnej można obejrzeć przepiękną wystawę Misiów Kolekcjonerskich – są tam misie przedstawiciele różnych zawodów, scenki rodzajowe z udziałem misiów, a nawet porcelana i ceramika – oczywiście również z ich wizerunkami.
Można także wysłuchać koncertu ruchomych misiów i zrobić sobie niecodzienne zdjęcie z naturalnej wielkości Góralską Rodziną Misiów, które będzie z pewnością nietypową pamiątką z wyjazdu w góry.
W Muzeum można się również zapoznać z Historią Pluszowego Misia i dowiedzieć się, kiedy i dlaczego powstały pierwsze misie, w jaki sposób były produkowane i jak postać misia ewaluowała na przestrzeni lat.
Muzea Misiów (Teddy Bears Museums) istnieją w wielu miejscach na świecie, m.in. w Anglii, Niemczech czy Korei Południowej, od 2013 roku Muzeum Misiów mamy także i w Polsce.

Czy wiecie, że …
- pierwsze Pluszowe Misie produkowane były ręcznie z naturalnych materiałów (futro z moheru lub owczej wełny, środek z trocin, oczy z

guzików lub szklanych kulek, nos i stopy łap z naturalnej skóry); początkowo wszystkie misie miały ruchome łapy i można je było regulować na wiele sposobów – mogły stać lub siedzieć
- Pluszowy Miś był uważany głównie za zabawkę dla chłopców w przeciwieństwie do lalek, które dawano dziewczynkom
- idący do wojska amerykańscy chłopcy dostawali od swoich dziewcząt na pamiątkę właśnie Pluszowego Misia
- Kubuś Puchatek został nazwany imieniem misia ze sklepu Harrodsa w Londynie – żona brytyjskiego pisarza A. A. Milne'a podarowała tego misia ich synowi Krzysiowi na pierwsze urodziny

Tych i innych rzeczy możecie się dowiedzieć odwiedzając Muzeum Misiów w Zakopanem.

Muzeum Misiów
ul. Kościuszki 8
34-500 Zakopane
tel: 797 356 003
www.muzeummisiow.pl