Patronujemy

Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Jakie tłuszcze są zdrowe w ciąży?

Obrazek
Fot.

Cukrzyca ciężarnych do dolegliwość występująca nawet u co dziesiątej przyszłej mamy. Jej powstaniu sprzyjają pokarmy obfite nie tylko w dużą ilość cukru, ale także tłuszcze zwierzęce.

Według zaleceń lekarzy podczas ciąży należy znacznie ograniczać spożycie pokarmów bogatych w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, cholesterol oraz cukry.
Tłuszcze zwierzęce w ciąży – im mniej tym lepiej
Według niedawno opublikowanych badań amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia ciężarne, które spożywały największe ilości tłuszczów zwierzęcych były o 100 % bardziej narażone na cukrzycę w ciąży niż kobiety, które spożywały ich niewiele. Cukrzyca ciężarnych to dolegliwość, która może powodować występowanie wad rozwojowych u dzieci i powikłań położniczych.
DHA dla mamy i dziecka
Kwas dokozaheksaenowy, czyli DHA pochodzący z rodziny kwasów omega-3 jest najcenniejszym tłuszczem dla przyszłej mamy i jej dziecka. Najnowsza badania kliniczne potwierdziły, że spożywanie DHA przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój oczu i mózgu u płodu i niemowląt karmionych piersią.
Zgodnie z najnowszymi wytycznymi polskiej Grupy Ekspertów, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz ze stanowiskiem EFSA kobieta w ciąży i karmiąca piersią

powinna otrzymywać min. 200 mg DHA (kwasu dokozaheksaenowego) dziennie.
- „Z myślą o potrzebach wszystkich przyszłych i obecnych mam oraz w odpowiedzi na najnowsze rekomendacje ekspertów polecamy Pregna250 DHA. To specjalnie stworzony suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących, który zawiera rekomendowaną dawkę cennego DHA"– mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych - Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji - Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU.


Źródło:http://media.verco.com.pl