Patronujemy

Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

BEZPŁATNE WARSZTATY MUZEUM PAŁACU w WILANOWIE Kultura Dostępna

Rośliny oranżeryjne, fot. Monika Klimowicz
Fot. Monika Klimowicz
Wizyta u króla, fot. Monika Klimowicz

W sierpniu Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza na bezpłatne warsztaty organizowane w ramach programu Kultura Dostępna. W ofercie są zajęcia dla rodzin z dziećmi, dorosłych, grup, gości indywidualnych oraz osób ze specjalnymi potrzebami.

 

OFERTA dla GOŚCI INDYWIDUALNYCH

WIZYTA u KRÓLA | zwiedzanie pałacu dla rodzin z dziećmi

 

W czasie wizyty w pałacu króla Jana III udamy się na spacer po królewskich apartamentach. Obejrzymy królewskie portrety, przedmioty oraz malowidła sławiące jego męstwo. Dowiemy się, jak przebiegała edukacja króla i jakie książki lubił czytać. Zobaczymy, w co się ubierał, i przekonamy się, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Sami spróbujemy ubrać się w szlachecki pas i poczujemy się jak królowie!

TERMINY: każda sobota i niedziela sierpnia, godz. 10.35–12.00

MIEJSCE: pałac | spotykamy się w szatni

ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 6–9 lat

KONTAKT: Katarzyna Pietrzak, tel. 22 54 42 758, e-mail: kpietrzak@muzeum-wilanow.pl

 

WILANÓW NOSEM KRÓLA JANA III | warsztaty zapachowe dla dorosłych

 

Jak pachnie Wilanów? Jaki zapach miały staropolskie wonności? Dowiemy się tego podczas warsztatów zapachowych w królewskich

ogrodach! Podczas warsztatów poszukamy w ogrodzie drzewek cytrusowych. Nie dość, że dojrzewają na nich aromatyczne owoce, to jeszcze obsypane są wonnymi kwiatami. Jak  zamknąć zapach cytrusów w butelce? Tego dowiemy się podczas warsztatów. A gdy poznamy inne wonne kwiecie, to nie pozostanie nam nic innego, jak sięgnąć po dawne przepisy. Inspirując się nimi, wykonamy „pomatę wonną ku mazaniu”, której nie powstydziłby się sam król! Warsztaty są dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

 

TERMIN: 19 sierpnia, godz. 10.00–12.00

MIEJSCE: park | spotykamy się przy kasie

ODBIORCY: dorośli

KONTAKT: Marta Walewska, e-mail: mwalewska@muzeum-wilanow.pl

 

JEDEN DZIEŃ z ŻYCIA KRÓLA | warsztaty dla rodzin z dziećmi

 

Życie dworu polskiego nie przebiegało wedle ściśle ustalonego harmonogramu, tak jak to miało miejsce w Wersalu zarządzanym przez króla Ludwika XIV. U nas panowała spontaniczność i naturalność zachowania. Wpływ na przebieg dnia miały z pewnością odwiedziny gości i charakter ich wizyt, ale także upodobania członków rodziny Sobieskich, w tym samego króla. W czasie warsztatów dowiemy się, jakie były obowiązki króla i królowej wynikające z piastowanej godności oraz w jaki sposób para królewska spędzała wolny czas.

TERMIN: 26 sierpnia, godz. 10.30–12.00

MIEJSCE: pałac | spotykamy się w szatni

ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 8–12 lat

KONTAKT: Katarzyna Pietrzak, tel.

22 54 42 758, e-mail: kpietrzak@muzeum-wilanow.pl

 

OFERTA dla GRUP ZORGANIZOWANYCH

 

Do końca roku muzeum przygotowało ponad 800 zajęć edukacyjnych dla grup zorganizowanych (w tym lekcje i warsztaty historyczne oraz przyrodnicze dla dzieci i młodzieży, a także spacery tematyczne dla dorosłych).

 

INFORMACJA i REZERWACJA

 

tel.: + 48 22 544 28 50 (pon.–pt., godz. 9.00–16.00)

e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl